Pogledaj jedan post
Old 20.11.2011., 17:50   #55
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Sondek, strože moderiranje nije u skladu s trenutnom politikom foruma, moramo se izboriti za vlastito stajalište argumentima a ne sankcijama.
Pa po meni i jest problem nacin na koji se neki bore za stajaliste. Laktovima. Ne mozes ne priznati da Alternativa ne obiluje agresivnim diskutantima (jebote, trostruka negacija... rulam ).

Drugi je problem percepcija Alternative nekih modova. Mislim na ovo

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
---cut---
Mogu i ja postaviti kontra pitanje - zašto alternativci i dalje pišu po pdfu i kada je jasno da im je teorija propala? Sjetimo se samo Elenina. Općenito pišem, ne mislim na nikoga posebno.
... i ovo

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije znanost, ali se pdf ne zove niti religija. Koja je razlika izmedju alternative i religije ako se trazi zastita uvjerenja bez preispitivanja? Ne bi li alternativu mogli objasniti i kao nesto sto preispituje meinstrim, sto se interesira za rubne stvari koje jos nisu zadovoljavajuce objasnjene ili za objasnjenje kojih ne postoji zadovoljavajuca metodologija ili koje nude neke drugacije mogucnosti? U tom je smislu alternativa svakako vrlo bitna ne samo alternativcima nego i onima koji ih osporavaju, kao sto je bitno imati genetski raznovrstan fond odredjenih biljnih kultura bez obzira sto u nekom trenutku i prostoru odredjana ima velike prednosti nad ostalima. ALi upravo zbog te svoje pozicije kjao alternativa necemu ona je nuzno u suodnosu sa tim necim. Kao sto antikrscanstvo nije smisleno bez krscanstva, tako niti alternativa nije smislena bez onoga cemu je alternativa jer tada alternativom ne bi ni bila. Stoga vidim vecu korist od pokusaja dolaska do nekog zakljucka kroz medjusobnu interakciju nego od izolirane egzistencije koja je vise religijske prirode.
Alternativa jest poput religije. Cesto se bavi apstraktnim, a na kraju se sve svodi na vjerovanje ili ne vjerovanje. Sukobljene strane su uglavnom nepomirljive krajnosti. Nema sredine.

Alternativa je ime podforuma. Ne nuzno i njegova iskljuciva definicija. Cemu je magija alternativa? Kemiji?
Pustite da ljudima masta radi na volju.

Previse je flejmanja i ad hominema. Kakva god trenutna politika moderiranja fhr-a bila.
Sondek is offline  
Odgovori s citatom