Pogledaj jedan post
Old 19.09.2016., 22:46   #12
khs ne znam o čemu ti pišeš jer koliko vidim nitko nigdje nije tvrdio da se brak u svakom slučaju ne može na kraju razvesti.
I da, postoji razlika između razvoda i poništaja. Od pretpostavki do pravnih posljedica. Jedino što im je zajedničko je da se ništa ne vrši po službenoj dužnosti (kako autor izgleda misli), nego se i jedno i drugo "završava" pravomoćnom presudom. Tako da se ne poništava brak nikakvim razvodom nego se brak poništava i razvodi pravomoćnom sudskom presudom.

Inače, svakome preporučujem da po pravne savjete ne dolazi na nikakve forume, nego da ne bude cicija i ode osobno kod odvjetnika. Meni u privatu znaju ljudi verbalno izložiti svoj slučaj, pa im uvijek kažem da donesu svu papirologiju i dođu u ured prije nego dam "dijagnozu". Jer ljudi često ne kuže neke osnovne institute, pa znaju dati polovične info u površnom razgovoru, što na kraju može dovesti do nesporazuma.

A autorova problematika uopće ne mora biti toliko jednostavna jer diže još brdo specijaliziranih pitanja i odgovora ukoliko mu žena podnese zahtjev njemačkom sudu, u kojem slučaju je na kraju (ovisno o okolnostima slučaja) prema mpp-u moguća i primjena njemačkog prava o kojem mi tu malo znamo.
Nije to baš za napametno palamuđenje po forumu.

Zato pravac odvjetnik.

Inače, tema je više za pdf pravo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom