Pogledaj jedan post
Old 21.01.2017., 18:42   #147
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
J
Prvo je dvije godine redovno isla na kontrole i stekla povjerenje i sigurnost, i dalje nije bilo nikad nikakvih problema. U stvari, sad kad joj vodimo brata zeli i ona ici, da ne propusti sansu za koji posjet i pregled zubi On, za razliku od nje, nema niti jedan karijes, a higijena zubi im je jednaka (genetika valjda).

Zubaru se na redovite kontrole treba krenuti najkasnije s 2 godine, i ako idete redovito (ja moje vodim svaka 3 mjeseca) nece biti problema kod popravaka + uhvatiti cete pocetak karijesa pa je popravak brz i gotovo bezbolan. Tko cega godinu ili dvije da krene popravljati karijes vjerojatno ce doci u situaciju da je zub jako pokvaren a onda mozda treba i veci popravak ili cak vadjenje.

šta im i genetika nije dosta slična?
mi smo prvi put bili dva mjeseca prije drugog roćkasa. slažem se da je preventiva jako bitna.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kaze ona da bolje injekcija jer ih onda ne boli i nemaju kasnije strah, a ja se slazem jer ni ja ne otvaram usta bez injekcije

Osjecaj utrnjenosti mu je bio cudan, ali kako 1 sat nakon popravka ne smije jesti, do tad je proslo pa je normalno jeo, tak da i mislim da to nije puno anestetika jer meni ne prode po 4-5 sati osjecaj

Samo sam ga podsjecala da se ne bi slucajno grizao po onrazima ili jeziku, na to me zubarica upozorila, nemaju osjecaja pa se znaju do krvi izgristi, tak da sam pazila
ni ja ne otvaram usta bez anestezije. ma bježi.
baš ćemo uskoro otići, mala još pamti kako su njih dvije iuzele veliku četkicu i prale veliki zub i kako su njezini zubi bili na televiziji .

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ne vidim kakve veze ima hzzo s tim, i djeca i ja idemo privatno pa ne koristimo anesteziju osim ako je nuzno jer popravak zuba u principu ne boli nesto posebno (recimo kad mi je vadila zivac mi je dala anesteziju a do tada je nikad nisam koristila...)
kako ne boli jbt? ja bih carski opet prije nego popravak zuba bez anestezije.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom