Pogledaj jedan post
Old 13.01.2018., 20:31   #7007
Howdy ekipa, imam pitanje za knjigu, ili knjige, još ne znam je li riječ o jednoj sa više pripovjetki, ili su dvije / tri različite knjige. Na žalost ne znam više ni naziv ni autora, nadam se da je ovo pravo mijesto za to. Dakle;

- Neki tip se kroz prozor penjao ženi na malo akcije Ali nije se mogao popeti, pa je morao nešto postaviti da dobije visinu, a ova ga je sa prozora navigirala, pa je on - u jednom momentu - rekao; "Čekaj malo da primaknem ovo bačvice..." Meni se taj dio tako usjekao u pamćenje , od svega sam zapamtio samo taj komadić i još jedan u nastavku, kada nije mogao obaviti posao zbog kojeg se penjao kroz prozor, pa mu je ova rekla; "Uža se to trefit i mlajima, a di ne će tebi..."


- Također i "Škola u zvoniku" nemam blage veze tko je pisao i je li riječ o samo jednoj pripovijetci u sklopu knjige. Googlao sam, ali na žalost Google ne izbacuje ništa. Čisto kratko, znači djeca iz nekog sela su umjesto na nastavu odlazili po skrivećki na stari zvonik, pa su tamo gubili dane. Onda ih je netko vidio, i upozorio ih, ali oni nisu čuli ili slušali, pa je taj koji ih je vidio rekao: "Ništa, ništa, rekoh, zabolio me vršak brka!"

- I još jedna, također djeca, ali su bili u čamcu, nemam blage veze jesu li ista dijeca bila u čamcu i na zvoniku, uglavnom, vozili su se u čamcu, a također je u čamcu bila i neka starija djevojka ili gospođa, ona je spavala, pa je netko od djece skopčao da ako digne jedro da će joj vidjeti čupavicu, mislim da se stanoviti dio tijela vodio pod nazivom nikad viđeni željeni trokut...

Znam da su zadatci teži, ali što je brdo veće, veća je i nagrada kada ga se osvoji

__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom