Pogledaj jedan post
Old 31.03.2012., 19:48   #6
nama je bila jako važna rutina (a i još je).....
iako su mi blizanci prva djeca bilo mi je važno da su obroci u isto vrijeme, spavanje u isto vrijeme i sve u svoje vrijeme....
ako nebi bilo nekog reda - gotovo - cijeli dan je bio katastrofa... svi plaču, živčani, jedno spava, drugo se dere....ma koma....
tako da sam ja praktički od rođenja uvodila red i ritam da to bude nekako ujednačeno.....
pa i meni je trebao predah od 5 min tokom dana što bez tog reda i ritma nikad nebi imala (osim ako bi se slučajno poklopilo)....
i iskreno - ja sam prezadovoljna time......do pred mjesec dana nismo nikam išli autom prijepodne... sve posjete, događanja i izleti su bili u popodnevnim satima kad odspavaju svoje dnevno spavanje jer bi nam se inaće sve pobrkalo (cura bez pol frke zaspi u autu ali dečko - nikako i onda bude cendrav i svakakv i jednostavno uza sve oko njih za to nisam imala živaca)

moje je mišljenje da je dobro i poželjno da ijeca imaju neki dnevni ritam i rituale jer nama čim bi se neko spavanje pomjerilo za 1h (kad su bili u dobi do godine dana) cijeli dnevni ritam bi nam se zdrmao i bili su cendraviji, nerasoloženiji i sl.....
zato je to meni jako važno.....
zato kad sad razmišljam unatrag nebi ništa promjenila što se tiče uvodenja reda i rima.....a i da sad imam još jedno dijete opet bi napravila isto....
što se tiče vikenda isto je ko i prek tjedna....
bude se (ili ih budim) u 7h ujutro jer ako to ne napravim (odnosno ako ih pustim da duže ujutro odspavaju) - ništa o popodnevnog spavanja i onda je u 19h navečer vrhunac nervoze i zaspu oko 19:30h pa se onda ujutro probude oko 5h (isprobano ovo sve)
tako da.... mi imamo isti ritam i radnim danima i vikendom
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom