Pogledaj jedan post
Old 03.11.2016., 09:48   #24
Daleko od toga da nisi u pravu u pojedinim segmentima, ali...

Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
Taj opskurni portal fura agendu:
-kontinurana obrana lika i djela neugledne i pretile gospođe Željke Markić,
za ovakav opis gotovo bilo koje javne osobe "lijevog" svjetonazora bi ovdje vjerojatno pobrao ban, a da se radi o nekom portalu i da si novinar -drvlje i kamenje bi na tebe sasule razno razne udruge. Želim reći da u javnom prostoru RH itekako postoje dvostruki standardi i da su opisi kojima su neke javne osobe i novinari "častili" Markićku za vrijeme referenduma i kasnije -zaista bili dno dna i da bi za iste takve komentare prema nekoj drugoj osobi mogli očekivati javnu osudu u najmanju ruku. Ja se uopće ne slažem s Markićkom inače, ali taj shizofreni javni prostor u RH je krajnje licemjeran.

Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
-narušavanje međuljudskih odnosa osoba koje deklarativno pripadaju lijevom i desnom političkom spektru,
ovo isto možeš napisati za index, još više za net.hr i još neke mainstream portale...ne vidim da narod.hr ima neku ekskluzivu po tom pitanju (najrecentiniji je primjer gdje su naprosto notorno lagali da se pokojne srbe izbacuje sa groblja u Kninu...što je ne samo notorna laž i budalaština, već je potencijalno i društveno opasno. Ne sjećam se da se netko ispričao ili stavio priču u ispravan konteks.)

Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
-pokušaj kontrole nad vjerskim, obrazovnim i svim ostalim društvenim kretanjima u našem društvu i njihovo usmjeravanje prema svojim uskogrudnim kvazikatoličkim interesima,
Isto vrijedi za gotovo sve najčitanije portale (naravno, ne prema "katoličkim" već nekim drugim skupinama, ali nije ni bitno).

Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
-skrb za privatne poslovne interese članova udruge U ime obitelji,
ovdje nisam baš ni siguran da si u pravu, ali isto vrijedi i za sve druge

Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
-kontrola ponašanja, djelovanja, kretanja manjinskih skupina u hrvatskom društvu.

Ukoliko sam nešto propustio slobodno dodajte.
Propustio si napomenuti koliko je stvari koje narod.hr objavi istina, a koliko nije (ja ga ni ne čitam pa ni ne znam). Zaista je sasvim legitimno zastupati određen svjetonazor, ali nije legitimno otovoreno lagati u to ime. Primjer sa grobljem u Kninu je primjer gdje se otvoreno laže i manipulira. Ne znam da li Narod.hr to radi, ali to što su oni recimo "pro life" , ili zastupaju konzervativna stajališta - zaista ne znači ništa samo po sebi.

Bilo bi zanimljivo vidjeti neku analizu koliko je vijesti na određenim portalima zaista činjenična istina, a koliko su ili otvorene laži ili situacije izvučene iz konteksta (svakako sam siguran da se niz najčitanijih portala tu i ne bi previše dobro proveli).
denijama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction