Tema: Predškola
Pogledaj jedan post
Old 31.10.2017., 18:21   #100
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Pa ajmo onda pricati o tome sto je bolje za nas, a ne za djecu.
Nama je bolje da su u vrticu, MI zelimo ici na posao, MI mislimo da je njima bolje u vrticu.

Pitaj dijete di mu je bolje.
čini mi se da "patiš" za onim nekim vremenima kad je dijete odgajalo "selo", kad su rasli uz hrpu vršnjaka, verući se po stablima umjesto da im netko drugi dirigira kakvu će igru igrati, kako će se zabavljati i po kakvim pravilima. u teoriji, da, djetetu ne treba socijalizacija ako svakodnevno ima društvo koje je različite starosne dobi, različitog karaktera, osobnosti, manira- da se mogu i potući i posvađati i lijepo družiti..
no, mislim da su ta vremena ostala tamo negdje u doba vlaka u snijegu. koliko je i to onda bilo dobro, ne znam- trebalo bi pitati psihologe koji bolje znaju te uvjete-pa da možda usporede.

ovo danas je svakodnevnica koja postoji svuda u svijetu (osim valjda u bespućima afrike gdje još trče sa zebrom po prašini...) i normalni je dio današnjeg svijeta. da svom djetetu i omogućiš djetinjstvo kakvo je imala ekipa iz vlaka u snijegu- teško bi se uklopilo u današnje društvo gdje je 99,9 posto ostalih odraslo u vrtiću i sa svime što vrtić nosi. koliko je to dobro ili nije, ovisi i o vrtiću i djetetu i kolektivu.. o puno faktora.
da je nekad bolje sa mamom, je. nekad. al mislim da nikako nije zdravo da dijete do 6-7 godine cijele dane provodi sa mamom, sa društvom po parkićima (uz nadzor odraslih) ili igraonicama i aktivnostima. jer očito mu ne možeš priuštiti djetinjstvo kakvo je bilo nekad. ovo što mu ti danas možeš priuštiti nije ni izbliza dobro kao ono u vrtiću.

kad se sve to uzme u obzir- danas je vrtić taj koji je prirodan (ako zanemarimo ograde oko vrtića ;D) a sve ono što im mi možemo priuštiti u njihovom djetinjstvu- vrlo "neprirodan" (organizirani parkići, play dateovi, igra uz nadzor, organizirane aktivnosti...)
extreme is offline  
Odgovori s citatom