Pogledaj jedan post
Old 14.06.2007., 04:46   #12
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Da dobivam to od Workers Compensation, ali trenutno me salju na sve dodatne pretrage, misle da lazem a ja stvarno ne lazem, pa mi je pre tesko da se borim s time. Najradje bi odustao a nisam sposoban za nikakav posao. Tesko mi je s lawyerom jer nemam novaca da ga platim, pa zato trazim ako netko ima iskustva s mojom temom ako se moze rijesavati bez advokata.
Ja vam se puno zahvaljujem na savjetima.
Ja zivim u Australiji, 1970 sam se povrijedio na poslu nisam obracao paznju zaboljela su me ledja dizajuci teske stvari.
Nisam niti znao da se mora prijaviti...i da nije kao sta je bilo "u losem komunizmu "...nema veze gdje se povredis...imas sve placeno i doktore i socijalno i placu.

Vidio sam doktora/mi smo dosli November 1969/,i on je kazao poslije x-ray da imam ozljedjen disk i da pritiste nerv....govorio sam na poslu sa sefom i sa enginjerom ,ali mi nisu priznali/iako je enginjer stao iza mene/.

Nosio sam "korzet od zeljeza /sam sam platio/...6 mjeseci i radio...imao sam sciaticu...naziv kada je nerv povredjen i salje signal u nogu ,ali sam tako radio 17 mjeseca na narcoticima.

U May 1972, sam imao operaciju na L5/S1, operacija nije uspjela ,u ono vreme se je otvaralo 30cm, vratio sam se raditi lazeci da sam uredu nakon 5/6tjedna....a oporavak i rehabilitacija je trajala biti 6 mjeseca...."rehabilitacija u ono vrijeme nije niti postajala...nisam cak isao na fizio"

Zeljezara gdje sam radio je trazila od mene da potpisem umjesto bolovanje kada sam isao na operaciju "INDUSTRIAL LEAVE"...sta znaci, da ako nisam sposoban poslije operacije da me ne moraju primiti...."AUSTRALIA GOLDEN COUNTRY".

Socijalni sistem nije postajao do 1974, tako da sam posudio novce da za vrijeme koje sam izostao mozemo zivjeti"bilo mi je ispod ponosa da uzimam kartice za ducan za hranu od Salvation Army".

Dalje....nikada se nisam oporavio ....bio sam stalno na narkoticima i duploj dozi i radio tri posla ,kao electricar, samo da mogu podici dva sina na noge.

Isao sam specijalistima i bio kazan da je najveci problem psychosomatic disease...sta je i znaci da osoba osjeca fizicku bol ,ali ona dolazi iz mentalnoga ili emocijskoga stanja.

Danas znam da su dobro slusali oni su mi trebali kazati prekini za pocetak raditi tri posla i ,ako ne mozes raditi na Invalidsku mirovinu ,sta mi je bilo poslije predlozeno oko 1980....ali ja nisam zelio uzeti.

Ja sam si nasao posao preko natjecaja u zeljezari "maintenance scheduler i spare parts ", koji je bio u officu ,ali opet ponekada dizanje tezega....tako da sam poslije posla nastavio raditi vani za sebe licno"obitelja electricna firma" i tako do 1991 kada sam imao slom zivaca"stress ,panick attacks,anxiety" od kojega se i danas lijecim....nisu me mogli odbiti za povredu jer sam "bio trazio raspored posla i smanjenja work load on me", na 51 rodjendan su mi dali "da sam nesposoban za rad" i dobivao sam 80% place jedno vrijeme , pa na 60%, probali su naci psychiatrista koji bi kazao da sam uredu, ali ga nisu mogli naci.....isplatili su mi $99.000AU dollara za 13 godina slijedecega rada,i ostavili mi da mogu klemati za medikalno.

U invalidku nisam mogao dobiti dok ne potrosim novac dobijen za ostetu i placu , tako da sam zivio 2 godine od toga novca...onda su mi odmah dali invalidinu , bez da me vide svake 5 godine samo formular od doktora, jer ja sam bio fizicki i mentalno incapacitet.

2004, sam imao drugu operaciju sada imam operirano L5/S1, L5/L4,L4/L3,kazano mi je bilo da je veoma mala nada za poboljsanje ,ali ja nisam mogao,hodati daleko.

Danas sam se upravo vratio opet od MRI, sada ne mogu hodati vise od 50 metara, nema lijekova "narkotika , koji mi moze pomoci za bolove vec 37 godina"...opet idem na Pain Clinik...ne znadem zasto???

Ja sam sada u 66 godini u Starackoj Mirovini, koja je jednaka za sve, samo 25% od prosjecne place.

poslije slijede linkovi i moje pisanje na zdravlju....i savjet i moje misljenje.

nastaviti cu poslije sada moram van doctoru.

"chichonina/kokica", mi je poosla PM da napisem

do poslije vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom