Tema: Zeleni čaj
Pogledaj jedan post
Old 25.03.2009., 20:21   #14
Ukratko, zeleni čaj je odličan za kosti, kožu, kosu, zube... jačanje imuniteta itd.
Medicinska istraživanja su pokazala da osobe koje ga piju na dnevnoj bazi imaju manju mogućnost obolijevanja od raka (google it). Odličan je u razgradnji masnoće i smanjuje rizik od kardiovaskularnih bolesti.
Odličan je prirodni antidepresiv, pomaže u koncentraciji i izvrstan je u kombinaciji sa sportskim aktivnostima.

Bijeli čaj je, kao što je i Alan rekao, minimalno obrađen, ako me sjećanje ne vara, koriste se samo pupoljci koji se suše na suncu, i zahvaljujući minimalnoj obradi ima najviše flavonoida (lako ga je prepoznati jer je svjetlozelenkaste boje i po sebi ima bijele dlačice) i dovoljno je popiti jednu šalicu na dan, jer je izrazito jak i samo jedna njegova šalica vrijedi više od 7 čaša prirodnog narančinog soka. Prava je vitaminska bomba, i nije preporučljivo pretjerivati s njim, da vam se ne bi desilo kao meni, koja sam s guštom popila 3 šalice za redom i nakon toga izbacila jedno litru znoja i trčala oko zgrade 12 krugova

Ima jako dobar izbor zelenih čajeva u kući zelenog čaja koja se nalazi u lovačkom rogu u ilici. Ljubazne tete koje tamo rade će sve rado objasniti.

I da...nije preporučljivo šećeriti čaj, jer se time gube određena svojstva i njegova potpuna učinkovitost.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom