Pogledaj jedan post
Old 18.06.2011., 16:11   #12
Eh, eh... Glavna fora kod prestanka pušenja jest u tome da više ne zapališ. Ozbiljno. Izbij si iz glave da je to uopće opcija. Teško ti je, živčan si, trpiš, ali nije rješenje zapaliti, nego se strpiš i istrpiš. Jednostavno počneš tako razmišljati - ni pod koju cijenu ne smiješ zapaliti. Radije ćeš bit mjesec dana bolestan, ali preboljet ćeš. Meni je bilo uistinu gadno, a osim psihološke ovisnosti prala me i fizička - blijedilo, znojenje, drhtavica, tlak... pogotovo ujutro, nikako se nisam uspijevao razbuditi, sklapale su mi se oči na poslu. Hvala Bogu, tu su bile Nikorete koje su me spasile od tih simptoma.

O Nikoretama sam naučio ovo:

1. nisu zamjena za pošenje, samo pomažu protiv apstinencijske krize i tjelesnih simptoma u prvom mjesecu.
2. preodvratne su da bi ih se cijele žvakalo - dovoljno je uzeti četvrtinu i staviti pod jezik.
3. ne pomažu da čovjek prestane pušiti, ali pomažu kad prestane.

U svakom slučaju, samo baci odmah sve cigarete i počni razmišljati kao da jednostavno ne postoje, koliko god da ti je teško, pušenje nije uopće opcija - shvati to kao da si bolestan, i da moraš neko vrijeme "odležati". Sve je u glavi, ali dok ja nisam tako postavio stvari, nisam prestao pušiti. Sad već 7 godina ne pušim i znam da nikada više neću zapaliti, i znaš što? Super je!
__________________
Your so-called kung-fu... is really... quite pathetic.
Kobayagi is offline  
Odgovori s citatom