Pogledaj jedan post
Old 11.11.2006., 16:01   #10
ugovor o doživotnom uzdržavanju

Bina ,
ugovor je o DOŽIVOTNOM uzdržavanju,majka je umrla u 11.mj a sestra je dala uknjižiti nekretnine 3 mjeseca ranije.(valjda kad je isplaćivala odvjetnika za sve usluge pa se zabasurilo, jer u isto vrijeme je jedna parcela presla privatnom "kupnjom " u vlasnistvo odvjetnika .zelim znati da li je to jedan od argumenata za pobijanje,
treća stvar žalila sam na Rješenje općinskog suda predlagateljice ,moje sestre...iz ZK na internetu:
2.2. Zaprimljeno 08.08.2005. broj Z-.....
Na temelju Ugovora o doživotnom uzdržavanju od 04. prosinca 2003. godine koji se nalazi u ovosudnoj zbirci isprava pod posl. br. Z-xxx/03 i Aneksa br. 3 Ugovora o doživotnom uzdržavanju od 03. kolovoza 2005. godine, briše se zabilježba da je za slučaj smrti Moja mama ostavila svoje nekretnine mojoj sestrii , , određene ovosudnim Rješenjem posl. br. Z-xxx/03 pod B - red. br. 2.1., a glede kč.br. aa/bb0. V. AII-1.1.
3.1. Zaprimljeno 23.09.2005. broj Z-xxxx/2005
Zabilježuje se podnesena žalba JA protiv ovosudnog Rješenja posl. br. Z-xxxx/05
3.2. Zaprimljeno 22.09.2006. broj Z-xxxx/06
Na temelju Rješenja Županijskog suda u mojem gradu posl.br. Gž-xxx/05 od 22. rujna 2006. godine briše se zabilježba podnesene žalbe MOJE protiv ovosudnog Rješenja posl.br. Z-xxxx/05 upisana ovosudnim Rješenjem posl.br. Z-xxxx/2005 pod B red.br. 3.1.

Dakle,ovo od 22.9 ja nikako da dobijem i neznam o cemu se radi. Otisla sam na sud , prvo zenska nije nasla predmet (nekom je bio u ladici ) a drugi dan mi je htjela uruciti kovertu bez promjene datuma primitka,(zvala me u 11 sati van uredovnog radnog vremena)pretpostavljam da se zeli izbjeci vrijeme za zalbu.aaaahhh..sumnjivo mi e to.Inace sestra ima dobar dvojac odvjetnika,
A ovo je sa parcele koja je presla u vlasnistvo odvjetnika:
1.1. Zaprimljeno 23.08.2005. broj Z-xxxx/2005
Na temelju Ugovora o prodaji nekretnine od 03. kolovoza 2005. godine,(poveži s aneksom gore ) uknjižuje se pravo vlasništva na nekretninu otpisanu iz zk.ul. xxx iste k.o. sa imena Moje majke.

Odvjetnik je "kupio" parcelu od moje mame 3 mjeseca prije smrti, tako je naplatio svoje usluge , nije prijavio porez i tko zna sto jos ?da li je to mozda dovoljno za razlog za pobijanje Ugovora ?
vrsaranka is offline