Pogledaj jedan post
Old 29.03.2011., 02:19   #1114
Pozdrav svima seboreja kronerima!

Moja dijagnoza glasi: SEBOREIČNI DERMATITIS (vlasište), a kada se pojavi na vlasištu, automatizmom se pojave i crvena žarišta na čelu, oko nosa, ispod očiju, iza uha.

Bio sam kod dermatologa koji mi je propisao sljedeće: Garamycin ung i Oronazol kreme pomješane u omjeru 50:50 (2x dnevno), a dermatolog mi je propiso i Belosalic losion 2x tjedno te Vichy-jev Dercos/zeleni za izrazito suhu kosu (koji je odličan) – sve to koristiti mjesec dana i onda doći na kontrolu.

Na kontroli se nisam nikada pojavio, a korištenjem navedenih preparata moje muke po seboreji bile su kao rukom odnešene. Međutim nakon nekog vremena organizam je postao imun na ove preparate što me primoralo da potražim nekakvo alternativno rješenje. Od kontrole pa do danas prošle su 4 godine, a ja još uvijek vodim bezuspješnu bitku sa ovom kroničkom bolešću i još uvijek nisam našao adekvatan preparat. Prijelazna godišnja doba su najgora za ovu bolest, a i svaka promjena vanjske temperature, kao i neko dnevno uzbuđenje pojačavaju simptome. Ljeti nemam, zimi malo; krizno mi je proljeće!

Također sam primjetio kako razina stresa također utječe na oscilaciju ove bolesti ali i prehrana. Ono što mi trenutno pomaže dok pronalazim neko trajnije rješenje su: običnu dječiju mast iz ljekarne (30-ak kn) i kremu od propolisa (15 g – 15kn) koja učinkovito pomaže otkloniti crvenilo s lica, a večeras sam počeo koristit Silverex sapun (50 kn u biljnoj ljekarni na Trgu bana J.J. u prolazu kod PAN-PEKA) koji je oplemenjen sa srebrnim nano čestica 99,99 postotne čistoće. Iz ovoga je lako isčitati da sam odustao od rješenja koje nudi klasična medicina jer se sva svode na zalječenje i momentalno uklanjanje simptoma.

Ono što me interesira su iskustva drugih sa konzumiranjem cinka, selena, biotina (vitamin H)? Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. U kojem obliku uzimate navedene supstance?

Isto tako naglasio bih kako treba razlikovati seboreju kao dijagnozu na masnoj i suhoj odnosno atopičnoj koži i da shodno tomu treba birati preparate kojima ćete tretirati svoju kožu.

Pročitao sam ovu temu na forum.hr do 20-e stranice pa mogu kazati da za seboreju na suhoj koži ljudi navode ovaj preparat:
Ducray-eva krema ADERMA za tretiranje lica

Ostali proizvodi koje forumaši navode kao kvalitetne i učinkovite su:

1. Crni šampon Dr.Tempt (djeluje na crvenilo, svrbež, opadanje kose,prhut i seboreju). Postoji i sapun.
2. "NAFTALAN" – Ivanić grad
Liječilište Naftalan u Ivanić Gradu. Ovo su podaci iz imenika:
NAFTALAN SPECIJALNA BOLNICA ZA MEDICINSKU REHABILITACIJU
Omladinska ulica 23 a, 10310 Ivanić Grad
CENTRALA (01) 2834 555
URED RAVNATELJA (01) 2834 503
RAVNATELJ (01) 2834 504
POMOĆNIK RAVNATELJA (01) 2834 502
RUKOVODITELJ OPĆIH POSLOVA (01) 2834 500
RUKOVODITELJ TEHNIČKOG ODJELA (01) 2834 526
GLAVNA SESTRA (01) 2834 560
TELEFAKS (01) 2881 481
3. Ulje od jojobe koje u apoteci košta oko 30-ak kn
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom