Pogledaj jedan post
Old 09.02.2012., 14:05   #1174
bojišnica derventa

bio sam na bojištu oko dervente konkretnije na potezu velika bukovica podnovlje i mogu kazati da je bilo dosta nelogičnih i sumnjivih poteza naročito u g mjesecu 1992 godine u biti kad počinje pad bosanske posavine,prvo na tom potezu jedno mjesec dana prije našeg povlačenja nije bilo nešto žestokih borbi više provokacije sa srpske strane prije svega iz smjera podnovlja ali na tome je sve ostalo ali par dana prije povlačenja jednostavno su nam prpolovili brojno stanje ljudstva sa odgovorom treba ljude poslati na kritičnija mjesta tj prema derventi i modriči,jedno mi nije jasno ako se zna da su netom prije srbi počeli operaciju koridor i da je linija nakon pada johovca počela pucati na sve strane a naše brojno stanje u velikoj bukovici i oko nje prepolove i ostane ljudstvo svega na stotinjak pripadnika hvo-a i nešto hv-a da bi se nakon nekoliko dana morali i sami povući zajedno sa stanovništvom jer nam je bilo naređeno da se povučemo,zapravo ne znam što smo nas nekoliko tih dana čuvali a na žalost poginulo je i nekoliko pripadnika hvo-a bezveze od srpskog granatiranja iz podnovlja čuvajući svinjce i kokošinjce zapovjednicima
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom