Pogledaj jedan post
Old 08.12.2010., 14:28   #120
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
Proučavam ove postove cijelo jutro i sat tek niš ne kužim
Ajde ako se nekome da nek mi po seljački objasni kako da sve to uskladim-namjestim jer sam izgleda
Mozda da ti proba objasniti netko tko ne zna puno...
Evo:
Ako je grijanje napravljeno kako spada onda bi trebalo u svim prostorijama biti ona temperatura koja je podesena na termostatu...no to najcesce nije tako pa pomazu termostatski ventili.
Pitanje je kakavu temperaturu zelis u kojoj prostoriji?
Ako zivite na doljnem katu, a gore su prostorije koje ne trebaju nikada biti jako tople - na termostatu podesis zeljenu temperaturu (koja ce onda biti tamo gdje je termostat i gdje boravite), a termostatkim ventilima ju smanjis u tim nekim prostorijama (spavace sobe, stubiste, hodnik)
Na samom bojleru podesis temperaturu vode u sistemu...sto manje to bolje. Naravno s 50° ces tesko zagrijati kucu na 23°, pa treba podesiti onu temperaturu s kojom ces to moci...npr. 65° (ako nije dovoljno, ili ako padne vani na -10 trebat ce visa temperatura)
Ako je situacija takva da je (kad su svi ventili sasvim otvoreni) gore hladnije nego dole, a zelis da bude toplije, onda termostat gubi svoju funkciju...pa moze ili bez njega ili ga stavis na (naj)vecu temperaturu...dovoljnu da gore bude dovoljno toplo, a dolje pritvoris ventile da ti ne bude pre vruce.
Kada vas nema doma...hm, meni se cini da je mozda 20° previse...iako bolje i tako nego da pustite da se kuca rashladi. Mozda bi dovoljno bilo i 18°-19°.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom