Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 25.04.2012., 19:13   #968
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, evo stigli su mi nalazi, antitijela na N-AChR rezultat pozitivna, a Musk negativna. ref. interval negativni na oba. jel ima tko slične nalaze? javite mi sve što znate prije nego odem kod neurologa da budem upućen. hvala svima pozz
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Ja pozitivna na oba, tako da doista ne mogu komentirati tvoj nalaz... nadam se da će se javiti netko tko može
dodatak koji saznah -

Protutijela anti-AchR su protutijela koja su visoko specifična za MG. Što bi značilo da se u slučaju pozitivnog nalaza praktički može postaviti dijagnoza MG.

E, sad, ta protutijela imaju svoje vrijednosti, tzv. titrove. Pokazalo se da veća vrijednost, tj. viši titar ne mora nužno značiti da je bolest teža jer postoje osobe s blažim simptomima a visokim titrom i obrnuto. No, u općenitom, ako je terapija (kortići, imunosupresivi) bila uspješna, razina protutijela pada i pacijent se osjeća bolje.

Najveći broj pacijenata s generaliziranim oblikom MG ima ova protutijela pozitvna, dok pacijenti s očnim oblikom bolesti često imaju ova protutijela negativna.

Oni koji imaju negativna anti-AchR protutijela, kod njih se trebaju raditi ova druga, anti-MuSK protutijela. Kod osoba koje imaju ta protutijela pozitivna, stanje je obično teže i kod njih je zahvaćena dišna muskulatura, jezik. lice, oči i slabije reagiraju na Mestinon i slične lijekove.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom