Pogledaj jedan post
Old 05.06.2012., 02:10   #771
Quote:
Magdalena FP kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas koristio ovaj novi preparat MOVIPREP za pripremu za kolonoskopiju?? To je nešto kao novo pa me zanimaju iskustva?
Čim sam ga popila nakon 5 minuta "šetanja" sam bila na wc-u 20 minuta. A kažu pripreme da se treba šetat najmanje 20-30 minuta nakon što se popije to čudo.
Jel vama tako bilo?
Pa nećeš si staviti ćep u guzicu samo zato jer negdje piše da moraš šetati 20 min. Ne brini se ništa, glavno da je to prošlo kroz tebe. Glavno da poslušaš med. sestru i da se pridržavaš uputa što se tiče same prehrane i pripreme. Prije, tijekom i nakon pretrage.

To je novi preparat koji polako zamjenjuje gorku sol...sva sreća nisam imao prilike to degustirati.

Samo da kažem, koliko god kolonoskopija bila neugodna, spasiti će vam život. Jer svaki polip može otići u karcinom. Tako da je važno stisnuti zube i izdržati koliko god neugodno bilo. I ukloniti moguće otkrivene polipe na stijenci i otkloniti sumnju u bilo kakvo oboljenje u debelom crijevu. Ako ste prešli 50, onda ste u rizičnoj skupini za karcinom debelog crijeva i trebali bi učiniti kolonoskopiju bar svakih 5 godina...

Zadnje uređivanje *Morski pas* : 05.06.2012. at 02:17.
*Morski pas* is offline  
Odgovori s citatom