Pogledaj jedan post
Old 18.06.2010., 13:00   #20
Quote:
Ilium kaže: Pogledaj post

Kaj se tice cijene tecaja... A cuj od neceg moraju i oni zivjeti. Stvar je u tome kaj su oni dio s medjunarodne organizacije i cijenu ne digtira samo Savez TM-a Hrvatske. Kad sam ja krenuo bilo je oko 400 Kn, zato kaj je tako bilo odredjeno od glavnog Svjetskog centra, tak su mi bar rekli.

Moram ti reci kako ja gledam na tu cijenu. Ljudi nikada nisu zadovoljni. Kad je kostalo 400 Kn, onda su komentari bili tipa - kako je to tako super stvar, a tak malo kosta? Ljudi su TM-u pristupali vrlo neozbiljno, odnosno, ne bi meditirali jer im se nije dalo. Kad odvojis 2 i pol soma kuna, onda ipak drugacije pristupas i siguran si da zelis promijeniti dosadasnji stil zivota s kojim si ocito nezadovoljan. Stvar je vrlo logicna i jednostavna.


Cheers!
Prvo, zašto bi oni trebali određivat koliko će netko ozbiljno pristupiti TM-u??? Valjda svaki čovjek najbolje zna odlučit za sebe. Ako nekome nešto paše i pomaže mu onda će taj tome očito pristupiti ozbiljno pa dobio to i besplatno. Mnogima će odgovarati da tome pristupe rekreativno, povremeno- ne vidim u čemu je tu problem, njihova stvar. I sam si napisao da se tu ne treba pretjerivati. Nekome tko je senzibilan i ima veliku koncentraciju je i 20 minuta na dan previše. Nekima pak uopće neće odgovarati i takvi se vjerojatno neće nastaviti baviti time. Ali, platit toliku lovu samo da bi to saznao, meni je to krađa i prijevara. (Za usporedbu-svi koji nešto prodaju obično daju probni rok i garanciju povrata novca ako kupac nije zadovoljan)

Drugo, 2500kn nije isto za one koji zarađuju 3000kn mjesečno i one koji imaju 15000kn mjesečno. Dakle, oni propagiraju duhovni mir samo za one koji si to mogu priuštiti. (Uostalom tu pada u vodu argument o ozbiljnosti pristupa ovisnom o cijeni). Zalažu se za neko društvo koje će kao biti na višoj razini svijesti i u kojem neće biti ratova itd..., ali nije mi jasno... valjda uz još veće društvene nejednakosti od ovih koje su danas. Naravno, s njima na vrhu piramide.

Prema njihovoj iskazanoj razini socijalne osjetljivosti, čak mi i Vlada (siromašni građani ipak imaju bar neke naknade, olakšice, pomoći) i Crkva (uđeš i možeš besplatno odslušati misu i ne traže te više od pola prosječne hrvatske plaće da bi te naučili Očenaš) djeluju privlačnije od ovih.
Soilent is offline  
Odgovori s citatom