Pogledaj jedan post
Old 17.03.2012., 22:13   #51
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
cijela se priča može skratiti na ovo: postoje snage na svijetu koje žele srušiti stari svijet i izgraditi novi... točnije, ne žele da taj proces ikad završi, žele da svijet uvijek bude u izgradnji, da se bez prestanka mijenja...

sve što simbolizira stari svijet je podložno promjeni, od obitelji, položaja muškaraca i žena, međusobnih odnosa, morala i etike, religije... sve što je staro je loše, ergo mora se naći nešto novo što će zamijeniti staro... staro je loše samo zato jer je staro, a novo je dobro samo zato jer je novo...

među tim izgraditeljima vrlog novog svijeta mnogi ateist lako nalazi svoje mjesto jer se njegovo atestično uvjerenje, koje je novo, lako uklapa u borbi protiv religije koja je stara...

no, sudbina tog novog svijeta je neizvjesna, jer se mogu dogoditi dvije stvari: većina ljudi ga neće željeti ili će taj novi svijet biti nespodoban da sam sebe populacijski replicira, što će ga odvesti u propast...

za dopunu:
http://www.hrsvijet.net/index.php?op...rdt&Itemid=351
Zapravo se svodi na to da postoje snage na svijetu koje su ucijli svijet jedna statična crno-bijela slika. Ništa se ne mijenja, sve je točno onako kako je savršeni kreator zamislio, sve ima svoj jednostavan odgovor svoju ladicu u koju točno paše. Takvi ljudi patološki mrze promjenu, mrze sve što odstupa od njihovih zamišljenih ladica i mrze sve drugo što razbija iluziju koju su si stvorili u glavi.
Zbog toga je posve prirodno da si mi koji ne možemo i ne želimo živjeti u njihovom imaginarnom svijetu međusobno pomažemo i držimo jedni drugima stranu. Zato je sasvim logično da ću ja izači sa svojom ženom iskazati potporu pravu homoseksualaca da žive svoj život ravnopravni u svakom pogledu, i da oni stanu u obranu mog prava da sa svojom ženom živim životnim stilom koji odgovara nama, a ne tisućama godina sratim zamislima koje oni koji mrze promjene do danas održavaju na životu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom