Pogledaj jedan post
Old 09.05.2010., 06:30   #20
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
tko je spominjao seks? U navedenom postu se govorilo o ljubavi što je kod tebe automatski izazvalo aluziju na seks. zanimljivo
šta tko je spominjao? Pa "homoseksualci" je riječ koja je u naslovu. Mi ovdje pričamo o homoseksualnosti a to uključuje i homosekaualni akt.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ti mješaš pojmove, drugo je osjećati ljubav drugo je osjećati tjelesni poriv.
Može se cijelo čovječanstvo voljeti. Ali ljudska bića ne trebaju činiti protuprirodne stvari jer se time opiru vlastitom prirodnom ustrojstvu.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
i ne, nije protuprirodan. protuprirodna je plastika, i čudnovati kljunaš eventualno, ali homoseksualni odnosi ne.
A čime argumentiraš da nije neprirodan? Sama tvoja riječ i stav nijesu default istinitosti. Ja sam svoj stav da JESTE PROTUPRIRODAN argumentirao ovako:
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Željeti seks sa nečim što mu prirodno nije dato - to nije ljubav nego protuprirodni akt i plod je odgojne poremećenosti. Jer, seksualna sklonost ka istom spolu (i bilo čemu drugome što priroda nije odredila) jeste odgojni poremećaj. A to za nas ljudska bića znači sljedeće dvoje: 1) Za muškarca: - je samo je sklonost ženama prirodna. A njegova seksualna sklonost drugim stvorenjima (muškarcima, kozama, tikvama, kokošima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima). 2) Za ženu - je samo je sklonost muškarcima prirodna! A njena seksualna sklonost drugim stvorenjima (ženama, konjima, bananama, psima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima)
Dakle čime ti argumentiraš svoj stav da homoseksualnost nije prirodna? Ja pod "prirodnost" ne smatram: "ima ga u prirodi", jer u prirodi i mačke jedu svoju djecu, ali nama ljudima to bi bilo neprirodno. Prironost je stanje onoga što priroda određuje i postavlja, a ne ono što se tomu protivi i urušava ga. Tako ja mislim.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
aha, dakle lezbijkama žene nisu prirodno date. Za njih su posebno stvorili žene u laboratorijima tko je odredio ako ne priroda?
lol, kako vješta manipulacija riječima (ovo boldano). Kao da lezbejke nisu žene? iz takve formmulacije malte ne će ispasti da su lezbejke jedno a žene drugo. I onda pitaš: "dakle lezbijkama žene nisu prirodno date?". Pravilno bi bilo da si pitao: dakle ženama žene nisu prirodno date? I ja bih ti na to odgovorio: Naravno da žene nisu prirodno date ženama. Njima su dati muškarci. Muškarci imaju penise, a one (žene) imaju vagine koje su namijenjene za muške penise. Kako se penis i vagina nadopunjuju i prirodno usklađuju, jasno ti je. A dva penisa se nikako ne mogu nadopunjivati niti dvije vagine.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
tko je odredio ako ne priroda?
Nitko to nije odredio.. U svijetu lljudi, to je odgojni poremećaj (jer ljudi imaju odgoj a životinje ne). A u svijetu životinja, homoseksualni čin se ne smatra odgojnim poremećajem, no svijet životinja ovdje nije tema pa da ne idem u tom smjeru.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
spominješ da je priroda stvorila muško i žensko kao par (inače nije ih priroda stvorila, oni se razvili u prirodi),
Pravilno si napisao da su se tako razvili. Slažem se. I sada nazireš da upravo to što su se TAKO RAZVILI, znak je da takav odnos i treba da grade u skladu sa svojom suštinom. Prema tome:
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
no zašto onda negiraš homoseksualnost i heteroseksualnost kao par?
Prema tome: Zato jer su se ljudi razvili kao parovi (muškarci i žene) pa je homoseksualnost oprečna tom, najmanje 5. miliuna godina starom ustrojstvu čovječanstva, u kojem opstaju zahvaljujući parovima. A u općem pogledu biosfere, čiji smo samo jedan dio, radi se o milijardama godina starom sistemu. Gdje god par postoji, par treba i da opstoji. A u svijetu hermafrodita ne mora i ne treba.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ne, nisu to oboje htjeli. pas ne može htjeti seks u smislu u kojem mi to možemo, niti može pristati na isti.
Ja znam da je moja postavka kriva (ja sam je takvom i htio napisati) isto kao što je kriva i postavka da su dva muškarca u seksualnom činu nešto prirodno i ok. Na žalost, ti nisi u ovom dijelu dao osvrt i na poziciju žene, već samo na poziciju psa. Da si ukazao i na poziciju žene, nužno bi morao doć na moju poziciju, usljed jedino moguće logičke konstelacije. Jer, za ženu je neprirodno da se seksa sa drugim psom, iako ju to možda vuče.. isto kao što je neprirodno da se seksa sa ženom, iako ju to možda vuče. Ali mi nismo životinje koje ne znaju kontrolirati svoje nagone. Točno je da pas ne može kontrolirati svoj nagov, ali žena i čovjek mogu jer su to ljudi. A ako ne žele to je samo zato : ili jer su krivo odgojeni (objašnjeno im je da je to ok) ili jer idu linijom lakšeg otpora.. tj ne vole kontrolirati sebe.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
a nije protuprirodno negirati jednu normalno, uobičajenu pojavi koja je nastala u prirodi prirodnim procesima.
Ne, ne. pojava homoseksualnosti nije pojava koja je nastala u prirodi prirodnim procesima već usljed remećenja tih procesa. Ne znam da li je to ovdje tema, ali o tome se i te kako da razgovarati. Možda negdje na znanosti?

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ako se toliko boriš protiv svega što je protuprirodno prvo isključi računalo, sruši si kući/stan, odbaci svu odjeći i vrati se u špilju jer je jedino to prirodno.
To je pogrešna postavka, jer civilizacija ima svoj hod i razvoj. Dakle: 1) Računalo nije protuprirodno, ali bi protuprirodno bilo ono računalo koje je sa ugraćenim kalodontom i četkicom za zube, negdje na matičnoj proči, između processora i ram-memorije. 2) Kuća nije protuprodna jer služi stanovanju ljudi. Ali bi bilo protuprirodno napraviti kuću veličine 4 cm sa namjerom da u nju treba živjeti čovjek. 3) Odjeća nije protuprirodna jer nas čuva od hladnoće i toplote i skriva naša stidna mjesta (ljudska bića osjećaju stid). Ali, odjeća bi bila neprirodna, ako bi bila posve providna, ili ako bi bila napravljena od staklene vune, jer bi nas tada srbilo po koži. 4) A špilja, slažem se.., jeste prirodno stanište, ukoliko se nema kuća. Bolje je živjet u špilji nego na otvorenom. A talbanima je čak bolje u špiljama Tora-Bore nego u kući, jer ih tu teže može nać Avax. Pozdrav
Shady is offline