Pogledaj jedan post
Old 05.12.2010., 11:32   #17
Quote:
Iai kaže: Pogledaj post
Zelis reci da su ljudi u srednjem vijeku zivjeli bolje nego danas ? Pri tome ne mislim na to jesu li zivjeli duze ili su jeli bolje. Nego mislim na odnose medju ljudima, shvacanja morala, shvacanja ljudskih sloboda (pojma koji nisu ni poznavali tada) itd. Ako stvarno to mislis, savjetovao bi ti da procitas, pa barem jednu povijesnu knjigu u svome zivotu.

Razina okrutnosti koja je postojala u proslosti je nesto fascinantno.
ja bih tebi preporučio da pročitaš barem jednu knjigu o životu u Africi, SUVREMENU! Pa usporedi malo podatke i vidjet ćeš kako % siromaštva lijepo raste i raste, kako sve više ljudi na svijetu živi od 1$ na dan...
Onda još pročitaj MMF-ov plan za Zemlju, pa ti možda nešto i ''sine''...

Ako, nastavi si mazati oči u svijetu gdje kapitalizam vlada. Pa meni je dosta da mi netko kaže da je kapitalizam, znam kakav će biti ishod svega - bogata elita + 99% stanovništva jadnici

Quote:
Nego mislim na odnose medju ljudima, shvacanja morala, shvacanja ljudskih sloboda (pojma koji nisu ni poznavali tada) itd.
A ne misliš da je to zato što niti nisu znali za tolika ograničenja kao sada znamo? Imao je svatko svoju zemlju, radio na njoj, hranio obitelj. Eventualno su imali vlasteline koji su nešto placali neki jelte. E, a ako je ta vlastela bila zadrti kapitalist, naravno da im je loše bilo jer je vlastela tražila nevjerojatno puno... isto kao i danas


Još jednom ponavljam, to što MI možda živimo bolje, ne znači da populacija Zemlje živi imalo bolje. Da bi barem tako bilo, ali nije...

Etika ide na dolje obrnuto proporcionalno bogaćenjem elite (u koje se pribraja i Crkva)
__________________
I don't pretend we have all the answers. But the questions are certainly worth thinking about.
-Arthur C. Clarke
PAndroid2 is offline  
Odgovori s citatom