Pogledaj jedan post
Old 11.10.2011., 23:29   #4
Ja sam uvijek više za prirodno,zato sam i postavila pitanje o bioidentičnim hormonima.Što se tiče biljnih pripravaka,nisam sgiurna da bi to bilo dovoljno da spriječi osteoporozu,kardiovaskularne bolesti...Čitala sam o crvenoj djetelini,soji i maci,i sigurna sam da oni pomažu i djeluju pozitivno na neke od simptoma menopauze,ali nisam sigurna da sprječavaju osteoporozu i ostale bolesti koje mogu nastati kada dođe do preuranjene menopauze.Tijelo jednostavno više ne funkcionira kao prije,počinje propadati i zato su potrebni hormoni,da to spriječe.Također znam da postoji rizik od tumora,ali kao što kaže Silvery,treba odvagnuti i od dva zla izabrati manje,U ovom slučaju mislim da je manje zlo uzimati hormone,a ovdje sam da otkrijem koje,bioidentične ili sintetske. Bioidentični hormoni jednaki su našim hormonima i njima pokušavamo balansirati nepravilan odnos progesterona i estrogena.Hormoni koje žene najčešće uzimaju nisu bioidentični, nego biorazličiti, te da nemaju isti efekt koji bismo očekivali da proizvedu u našem tijelu.To sm pročitala na stranici orlando poliklinike,gdje piše sve o tome.Ali ja bi najviše voljela da mi netko ko ima iskustva sa jednima ili drugima napiše nešto o svojim iskustvima.Zato sam ovdje.
dorina42 is offline  
Odgovori s citatom