Pogledaj jedan post
Old 25.07.2016., 21:16   #31
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Opće ludilo u svijetu koje intenzivnije traje zadnjih 15-ak godina, a pojačava se unazad godinu-dvije, izaziva u ljudima strah i paniku kao prirodne reakcije, kao i pokušaje da se tome nekako stane na kraj, da se sve suzbije, ograniči, pomete pod tepih kako se popularno kaže. Moguće da su posljedica toga pojave poput nametanja cenzure, "verbalnog delikta", utjecaja na što se smije/ne smije misliti ili što se smije/ne smije reći. Ovdje naravno ne govorim o tome da se toleriraju javna pozivanja na linč, ubojstva i slično, no kao i u svim ekstremnim situacijama - ograničavanje slobodnog izričaja otišlo je puno dalje od toga.

Ono što me zanima je nekoliko konkretnih stvari - smije li se staviti link na neki članak iz hrvatskih medija, kao što je npr. ovaj? http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...je-isti-covjek

Smije li se reći da osim u Siriji i zemljama Bliskog istoka Mossad ima agente i u Europi?
Smije li se uopće kritički raspravljati o državi koja graniči s Libanonom, Sirijom, Jordanom i Egiptom i koja provodi teror nad vlastitim, manjinskim stanovništvom, isto kao i oni nad njom?

Smije li se raspravljati o cionizmu kao političkom i nacionalističkom pokretu bez da se bude proglašen anti-semitom?

Ukoliko je odgovor na ova pitanja da - to bi bilo odlično jer bi pokazalo da postoji bar kakva-takva sloboda govora.
Ukoliko je odgovor na ova pitanja ne - onda si ljudi mogu već opravdano postavljati razna pitanja i izvlačiti zaključke tko stoji iza ovog foruma i u čijem interesu rade.

Vjerujem da su i moderatori svjesni da oni ovdje mogu kartonirati i cenzurirati do beskraja, no nekog efekta neće biti jer danas je na internetu moguće pronaći i provjeriti informacije iz više izvora, prošla su vremena jednoumlja, iako se ono nastoji nametnuti, kao i uvijek kroz povijest.

Toliko od mene, rekao sam što sam imao, pametni će shvatiti. A sad može slobodno baniranje, kartoniranje, slanje na Goli otok itd., ionako nemam više baš ništa ni za dodati ni za oduzeti
Link na način kako si ga stavio ne smije jer je kršenje Pravila pdf-a.

Međutim isti link na otprilike ovaj način:

Quote:
Kadrove iz Nice i Münchena snimio je isti čovjek!
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...je-isti-covjek

Može bez problema.

Ostalo smije sa argumentima i na pripadajućim temama jer nekako mi se čini da to šta si pitao baš i ne spada u ovu temu.

I sad ću vas zamolit da ovu temu ne pretvorimo u pitanja moderaturi šta se može a šta ne jer to ne spada na ovaj pdf.

Za kraj kod linkova na stranim jezicima, a bilo ih je i bit će ih, malo se potrudite sa prevodom da i oni koje ne razumiju taj jezik znaju o ćemu je riječ bar načelno. Usput pripazite kakve linkove stavljate jer je virtualni svijet prepun kojekakvih gadarija kojima nije mjesto na temi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline