Pogledaj jedan post
Old 19.04.2007., 13:07   #11
Koliko ja znam brat nema pravo na nužni dio, nužni nasljednici su potomci, preci i bračni drugovi. Kod tvog strica nema frke za nužni dio.
Ne bih baš rekla da sve možeš u jednom danu rješit, ali nije ni neka procedura. Bitno je da imaš sve papire OK, po meni to bi bilo:
da ti je otac uredno upisan u zemljišne knjige kao vlasnik,
kupiš ne znam točno koliko primjeraka darovnog ugovora (ili 1, vidi dalje), ispuniš, to može kako su ti rekli i otac bez tebe,
ovjeriš ih kod javnog bilježnika, neki traže da svaki primjerak bude ručno ispunjen, što je po meni glupo, a neki ti jedan primjerak iskopiraju i onda ovjeravaju te kopije, no bitno je da na svakoj kopiji, naravno potpis bude original.
Onda se to odnese na gruntovnicu i na poreznu. Ne sjećam se treba li još nešto. Kao da bi još nešto bilo...???? Nemam vremena pa brzam. Mislim da je prvo porezna pa onda s njihovim papirom da si prijavio za porez ideš tek na gruntovni da se tebe stavi u postupak, da mislim da je tako.
I naravno moraš imati dokaz da ti je to otac. To moraš imati za poreznu prijavu. Nema veze što nisu vjenčani. porezna ti za nekoliko mjeseci, možda je sad i prije pošalje da si oslobođen poreza, bla, bla...

Valjda sam sve napisala...
pozdrav
colour is offline