Pogledaj jedan post
Old 13.01.2009., 22:50   #19
Quote:
agnus girl kaže: Pogledaj post
Koliko vidim konstrukcija parangala ti je slicna mojoj. Reci mi molim te,vidim da si naglasio da koristis krive udice. Jel' mislis da su lovnije od ravnih,meni se cini da nema neke velike razlike za lagane parangale kojima se ide na sitnu bili ribu a nekako sam dojma da mi ih je lakse prebirati. Doduse,obzirom na duljinu i dubinu na koju bacas parangale pretpostavljam da ih skupljas direktno u kasetu. Sto se tice jeske koristio sam ja i crva ali ako idem preko 40-tak m nisam ga dozivio kao neku prednost. Jeli iko pokusao sa kozicom,kako radi?
Ja je ima vec 10-tak godina koristim za tunju i radi vrlo dobro (danju/nocu) ali mi je nekako uvijek bilo zao trositi istu za parangal.
Moze jos jedno pitanje,jesi li kako koristio parangale cijele napravljenje od krene? Jesu li znacajno lovniji? Ja nikako da provam i to,ali sam ovako na nevidjeno siguran da onda ne dolazi u obzir bacanje istih u sumrak i po noci,zbog ugorica!
Prvo da naglasim, baca sam i mrize, vrse, vuka panule i svicarija... ali parangali imaju posebnu draz,(bar meni).
Proba sam i zakrivljene i ravne udice, kod manjih manje vazno ali na 11 i vece se vec osjeti, zakrivljena mi se duplo bolje pokazala, fratar (meni najbolja riba) se najbolje uvati na 13 ali on proguta kao i arbun cilu udicu sa jeskom pa nije vazno, dok podlanice (orade) se zakace za "obraz" izmedju zubi, uvik na zakrivljenu. Parangale dizem i slazem odma u kasetu(okrugli "kaba"), jer ih ponovo nadivan i popravljam po 2-3 puta. Kozica za parangal...?,iskreno neznam.
Parangali napravljeni od "krene", mislis od najlona ili konopa? Koristija san najlonske paralelno sa ovima i ...isto, kad se lovi lovi se na sve, kad nema , nema. Proba san i cile od konopa-velike udice+srdela+(nocu)=ugor, Samo najlonski pilaju ruke kad zadiva, drugo nema nikakve razlike.(sada koristim rukavice sa odrezanim vrhovima prstiju ).
Pioke (1 paš) od najlona oko 0,50 vezem za osnovu od konopa 1,5-2mm svaka 3,5 pasa i tako oko 60 udica, za mene nabolje. Iako drugi rade drugacije pa isto love.
Ruggerini is offline  
Odgovori s citatom