Pogledaj jedan post
Old 21.11.2012., 12:45   #70
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Prica se po EU hodnicima da smo ih ove godine razveselili sa nekom super cijenom po
satu CL415, cijena je bila razine pola cijene starog klipnog CL215.
Potom smo im rekli da je cijena ustvari dvostruka a da oni izracuni od prije ne valjaju.
Medjutim upuceni tvrde da kod nas obzirom na sol i teske morske uvjete niti ta zadnja
cijena ne pokriva stvarni trosak....nego da je razina otprilike 4 x ona prva....
E pa sada
Svi parametri na papiru,( kao za mi 8/171) i dobiti će se xxx.xxx.00 kn/ sat ne računajući, razne rode, dalekovode, veća naprezanja zbog intenzivnog korištenje za vrijeme jakog vjetra, utjecaj saliniteta, nedostatk osiguranja, nepropisno održavanje....

Najviše sam gledao francuski securite civile, kao nekakav predložak što smo mi mogli oformiti u vidu famozne VZS, da je bilo pameti sve se moglo za manje novaca nego je uloženo u ovaj sustav koji ne postoji, Cl 415 koriste od 95 i prate svaki cent troškova.... interesantno primjerice 2 DASH 8 kupljene od neke skandinavske kompanije koriste kao PP, putnički, teretni ili zrakoplov prenamjenjuju ga za manje od 3 sata... a mi .... mi smo za
krunch is offline  
Odgovori s citatom