Pogledaj jedan post
Old 17.05.2015., 11:46   #53
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
iznadprosječnoj djeci je potreban individualizirani pristup da bi dosegla svoj maksimum, ne da bi osnovnoškolsko gradivo savladali sa odličnim uspjehom.
debeli potpis.

buduci da dijete ne voli skoli, da se tamo lose osjeca, ja bih pobrojala djetetove potencijale i jacala ga u tom pogledu (sto u skoli, sto u nekim vannastavnim aktivnostima). i ponavljala da dijete ne mora imati iz svega petice. cak i ako je iznadprosjecno inteligentno.

@franka, iskreno, nisam sigurna da ce mu individualizirani pristup pomoci (osim ako se po preporuci obrade ne radi o tome da mu se preporuca usmeno/pisemeno ispitivanje, drukciji tip zadataka, cesce provjere znanja i sl) jer kolko sam ja shvatila iz tvog posta , a i kolko imam iskustva u radu sa darovitima, njima treba drugaciji pristup predavanja, a ne ispitivanja, za sto nase skole/kadar nisu pripremljene.
uz to, kod njih je jako bitno jacanje socijalnih kompetencija te razvijanje emocionalne inteligencije, sto tesko da cete dobiti u skoli i toplo preporucam strucnu pomoc u vidu socijalizacijskih grupa, psihoterapije itd.

a vezano uz obrazovanje, jbg, nemam ti bas neki savjet za udjeliti, eventualno da si zbrojite materijalne mogucnosti i razmotrite neku od privatnih skola
(koje imaju drugaciji pristup u poducavanju koji bi mogao odgovarati tvom djetetu, medjutim i jedan jakooooo veliki nedostatak u vidi populacije koja ih upisuje, naglasenog materijalizma i ocekivanja da se tamo djele petice, pa se i metode rada i znanje, po putu izgube....)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom