Pogledaj jedan post
Old 22.01.2018., 23:23   #1946
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Također, moram naglasiti opet nešto što ljudi zaboravljaju na ovom topicu, a to je napisati san tako da se iz njega može iščitati i emocionalni doživljaj
Draga Fish, hvala Ti za tumacenje. Zao mi ako Ti zbog odsustva emocionalne note bio tezak za opis. No, kako si sama primijetila, bio je "dokumentaristicki", bez nekog osjecaja ushita, straha (zbog opasnih mjesta i prepreke na putu) vec bas onako... ravnodusno
brzo nakon tog sna uslijedio je moj odlazak u inozemstvo. I tada, bilo mi skoro pa sve "ravno", kao da san sve emocije prethodno iscrpila. Niti imala pretjeranu euforiju zbog odlaska u novi zivot, niti pretjerani strah od nepoznatoga.

Quote:
Tumačenje sna:
... putovanja u snu su čest motiv kada osoba ima želju da se odmakne od trenutačnih životnih problema ili želju da u svoj život i rutinu unese veću promjenu, uzbuđenje ili neizvjesnost. Te kada ima želju da istraži i pronađe neke druge opcije za sebe, jer putovanje omogućuje nova iskustva i da se život sagleda iz drugačije perspektive. S druge strane čitajući ovaj san, on se doima i kao san s malo drugačijom svrhom – napisan je nekako ravnodušno, nekako dokumentaristički...više kao pregled nekih iskustava, pa bi se reklo da sanjač kroz to putovanje pokušava i sagledati vlastitu snalažljivost, spremu i snagu u odnosu na ono što je proživio i ostavio iza sebe u životu. Na to ukazuje činjenica da se sanjač na put uputio bez pomagala tj. pješke, te općenito to što je put dug i samotan, a on u njemu samo "teško prolazi" registrirajući prepreke i "događaje" bez da sam uspostavi neki odnos ili jaču interakciju na tom putu.
U meni se dugo prelamala odluka za odlazak iz domovine, nisam ni obitelji dugo govorila da o tome razmisljam (premda nisu bili isznenadeni kad sam konacno obznanila) dok nisam u sebi prezvakala sve sto cu izgubit, aq sto dobit odlaskom, i konacno odlucila probati, pa sto bude... I nije lako, ostaviti bliznje, sve u sto sam godinama ulagala, i krenuti maltene iz pocetka. Prava salva emocija uslijedila je nedavno kad sam za godisnji odmor otisla u posjet svojima,i nakon sto sam se opet podruzila s prijateljima, povratak u Njemacku mi je puno teze pao, da sam posao iscekivala samo da prestanem misliti na to koliko mi (opet) fale. Slutim da je motiv Dalmacije iz sna slika te nostalgije, jer u kontra smjeru od onog kamo sam preselila.

Quote:
Također, u snu se kao motiv provlači motiv kamena što može dodatno označavati tvrdokornost i dugotrajnost (ili sanjačev osjećaj težine) koji se ovdje vuče u životu osobe (zbog osobine "kamena" da se odupre zubu vremena). No, kamen je i građevni element...pa ova slika gdje se sanjač na svom putu susreće sa "razrušenim kamenim kompleksom" na neki način oslikava unutrašnji osjećaj destruktivne ostavštine u svom životu.

I tako, to bi bilo to, a na kraju ovog puta koji se pokazao dug i samotan, osim što se pokazalo da je osoba postupila mudro izbjegavajući nepotrebne konfrontacije i svađe, te sve ono što bi dodatno taj put moglo zakomplicirati ili nju zaustaviti...ona pronalazi kanal (način) kojim može nastaviti svoj životni put...
Zadnje mjesece pred odlazak iz Hr ogradjivala sam se od svega sto bi eventualno porememilo moju odluku za odlaskom (nisam htjela upoznavati nikoga novog, niti obnoviti ono "staro") i potiskivala u sebi tugu koja je uslijedila nakon razgovora s obitelji i prijateljima koji su se tesko mirili s tim da odlazim.

A bezborj puta sam vrtila iznova i iznova jedna te ista pitanj "jel bas moram u tose upustit, dal da ipak jos malo probam nesto tu, doma, na poslovnom i emotivnom planu, hocu li moci bez svojim bliznjih, i mora na koje sam toliko navikla...." da bih naposljetku dosla do osobnog dojma kako sam u vezi togsa dovoljno vec pokusavala, a uvijek bi iz nekog rsazloga izmicalo, da sam odlucila prihvatiti sve te "vlastite poraze" kao znakove da je vrijeme za promjenu u mom zivotu.

Quote:
Astrološka simbolika sna:

Vodenjaci su i samotnjaci i individualci - ovaj san i o tome puno govori. Pa evo ponešto o tome.

Činjenica je da vodenjak ima duboku i kompleksnu prirodu, a kao zračni znak on sve može razumjeti pomoću razvijenog intelekta. On može sve sagledati i objasniti...no ono što vodenjak "ne može razumjeti" jest ovisnost i nagonska vezanost, a "apstraktna ljubav" prema ljudskoj zajednici čini ga udaljenim od najbližeg ljudskog bića ili sposobnosti zadržavanja bliskog odnosa što je u nekoj čudnoj proturiječnosti s njegovom sofisticiranošću uma. Da je ovo putovanje iz sna zapravo i pregled "unutrašnjosti" jednog vodenjaka u kojem se nalazi i unutrašnji doživljaj vlastitog života, vidi se i iz načina kojim ovo putovanje završava. Završava onako kako je i započeo - kao individualno putovanje.

Isto tako činjenica da vodenjak svojim ispitivačkim i radoznalim umom, te polariziran Uranom koji vlada njegovim znakom, u vlastitom životu često proizvodi više razaranja nego "dobra" pošto njegov "način poimanja života" nije nešto na što je ljudski rod pripremljen. Taj krš od života tako slikovito prikazuju ovi krajolici kamenoloma upotpunjeni hrpama kamenja, da ne spominjem uopće ideja da se krene u - dalmatinski krš.

Kako je san orijentiran na "putovanje pjehaka" on u svom fokusu ima 3. polje. 3. polje je inače u ovoj karti dominantno jer se u njemu nalaze Sunce, Merkur, Mjesec i Jupiter. U vrijeme sna najegzaktniji tranzit je onaj Marsov iz 6. polja kojim on kvadrira konjunkciju Mjeseca i Jupitera...pa je lako moguće da ova trojica muškaraca iz sna simboliziraju tri protekle veze/tri muškarca (protekle jer u snu osoba pored njih prolazi). Mars je ovdje vladar 5. polja (ljubavne veze), a kako se u snu provlači motiv putovanja moguće da se radi o vezama/muškarcima koji su stranci ili muškarcima od kojih je osoba udaljena mjestom boravka (Mjesec je u konjunkciji s Jupiterom, a ujedno i vladar 9. polja (inozemstvo).
Bome svaka cast iz mog odgovora vidis da ne moze biti blize istini. Sad sam okruzena uglavnom strancima. Polako medju njima stgjecem prijatelje, oni su i pridonijeli mojoj odluci da pokusam zivjeti u Njemackoj jer smo se upoznali jos prije, a vecinu sam upoznala na plesu - jos jedan motiv koji se provlaci kroz sam. Inace sam dosta putovala, a zbog plesa sam imala jos vise razloga za posjete raznim drzavama (tango festivali i sl.), tako sam i upoznala prvo jednog Nijemca, s kojim je bilo naznaka za necim emotivnim, no on je zbog posla otisao u Poljsku, taman pola godine prije nego sam ja dosla u Njem Pa na poslu, ooh tu upoznajem pravu "urbanu dzunglu", a ja se sve nesto drzim kako ne bih puno o sebi otkrila, jer svjesna sam da, kao strankinja, i netko tko jos ne poznaje dovoljno jezik, mogu biti laki plijen za manipulacije. Treci muskarac moze biti treci Nijemac, koji mi pak sad neda mira (emotivno) a tesko mogu do njega doprijeti, zbog jezicne barijere, i sto mi ni on u medjuvremenu vise nije blizu, grad gdje sam ja, i gdje je on odselio zbog posla, dijeli 300 km

Quote:
Zaključak:

Simbolika sna o putovanju na jednom dubljem nivou uvijek označava i potrebu osobe da pronađe svoje duhovno središte. Osjećaji koji sanjača prate na putu oslikavaju duboku želju za slobodom i time da iza sebe ostavi teška iskustva.
Predivno kao i inace, tvoje pisanje je vrijedno divljenja. I sorry ako i ovaj moj odgovor zvuci ravnodusno, no razlog je umor (ako sam nesto zaboravila dopisati, budem ovih dana) da jedva cekam novi Urlaub... i odlazak Urana iz moje pete kuce.

Zadnje uređivanje Dinah : 22.01.2018. at 23:52. Reason: ispravci
Dinah is offline  
Odgovori s citatom