Pogledaj jedan post
Old 19.09.2014., 19:12   #79
Rekao sam da ima vise trzista. Za top trziste gledas D4, kolika mu je cjena, najmanje 40000 kn, objektiv 70-200 2.8 cca 18000, 24-70 2.8 nesto manje. Zamjenski D800 cca 20000. Dakle, zna se ko cilja na koje trziste.
Mozes ti odradit i sa jeftinijim, ali za vrhunske slike trebas biti brz, fokusurati pri jako losim uvjetima vrlo brzo, a ne loviti fokus tri sata dok ne prode akcija, da mozes povecati ISO a da slika i dalje bude super. Ti sad meni reci jel to mozes sa slabijom opremom ?
A slikat svadbu sa kit objektivom, ajme, u to necu ni ulaziti.
A sad zbroji za video, isto toliko fotica i objektiva plus ostala oprema
I ljepo si izracunao troskove, a ostali kao porez, knjigovoda, neki albumi i bookovi su od boljih materijala i skuplji,pa tvoja placa npr. , vjerujem da i obrtnici imaju zivotne troskove kao i svi drugi i da im treba placa-a odakle to dolazi ako ne od kalkulirane cjene.
Sad bu mi se jos javio neki student koji u fusu za 2000 pokrije sve troskove i da nezna kaj tu ima kostat vise. A mama mu placa stan, opremu i deparac a porez i sl troskovi su za budale :-)
Raspravljat o cjenama je glupost ako se nezna tko cilja koje trziste i koju kvalitetu usluge nudi. Jel ti isto Book iz Tiska i pravi profi Book npr?
Ne kuzim tvoju poantu posta, imas svoj model biznisa sa kvalitetetom koju imas i sve pet, no to ne znaci da su svi takvi, neki zele pruziti profesionalniju uslugu, neki standardnu, neki love u mutnom :-)
fotko is offline  
Odgovori s citatom