Pogledaj jedan post
Old 24.09.2017., 15:44   #82
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ona se stidi sa punim pravom.
Sramota je što roditelji dovode svoju decu u takve situacije, ne mislim na siromaštvo već zapuštenost, ne vodeći računa o tome da im time obeležavaju život.



Nemoj da zapadaš u samosažaljenje.

To što je tvoja kuća to nisi ti, ti si bila dete i nije na tebi bilo da obezbedjuješ i izdržavaš porodicu sa 20 godina. Tvoje je da učiš i završiš faks što si i uradila. Tvoje je da gradiš svoju budućnost i život koji će biti bolji od onog koji su imali tvoji roditelji. Ovakvim razmišljanjem sebi daješ motiv i podstrek da ti nikada ne živiš na način u kome ćeš se osećati posramljeno ni kriva ni dužna. Šta god se desilo sa tom vezom u nekoj široj perspektivi, to sada nije toliko ni bitno, iako ti se čini da jeste, jer ono što je bitno je da će te takva osećanja pokrenuti da se izboriš za sebe i biće ti najjači motivator u životu da se boriš za svoje samoostvarenje.

Što se dečka tiče, razgovaraj sa njim ali se ne ponižavaj i ne nosi u sebi osećaj krivice. Reci mu da ti je sa njim lepo, da ti odgovara i da mu se diviš što je tako mlad uspeo toliko za sebe da ostvari. Reci mu da ti nisi imala tu sreću u životu i da želiš da on to zna jer ne želiš da osećaš krivicu s obzirom da još uvek nisi na istom poslovnom nivou. I nemoj da brineš, ma koliko ti je sada zbog toga teško ova situacija je samo kap u moru u odnosu na ceo život koji te čeka, sada učiš kako da se sa tom situacijom koja će te pratiti, nosiš u budućnosti. Budi ponosna na sebe i na ono što si uspela da ostvariš, jer bi mnogi na tvom mestu, potonuli. I uvek se u životu postavljaj sa ponosom na sebe samu i gledaj na sve sa pozitivne strane, jer time ćeš graditi svoje samopozdanje i samopoštovanje.

Hvala ti, to mi i je glavni cilj sada nakon faksa da se osamostalim i sredim si polako zivot. Stvarno mi puno znaci tvoj komentar i znam da trebam poradit prvo i na samopouzdanju. Sada mi zvuci puno i 25 godina jer su ocito svi na forumu bili sa 19 godina vec samostalni. Ako se zavrsi redovno faks sa 23 godine i npr trazi se staz za koji si placen 2620 kuna stvarno svaka cast kako su se svi osamostalili. Jer ja sam sa studentskim poslovima uz redovno studiranje doslovno zaradila samo za svoje potrebe a ne dovoljno za samostalan zivot ili uredivanje kuce. U svakom slucaju nadam se da ce mi od sada ici samo na bolje .

Jamesbond, o tebi puno govori kada nekoga uopce opisujes sa "fuj" tako da se ja tebi nemam sta opravdavat. Ne, isto bi mi bilo da je decko siromasan takoder jer kao sto sam rekla, siromastvo me ne dira vec zapustenost i joj kakav sok sto nisam najponosnija na tatu alkoholicara. Sok i nevjerica stvarno. Fuj tebi.
pumpinblood is offline  
Odgovori s citatom