Tema: Dohrana-#4
Pogledaj jedan post
Old 08.12.2017., 20:53   #3937
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Mi smo započeli s dohranom s 5 mjeseci, po preporuci pedijatrice. Sugerirala mi je da prvo dam povrće (blitva, mrkva, korabica i maslinovo ulje) a nakon 2-3 tjedna voće (jabuku), ne kuhanu već sirovu, naribanu. Naravno, namirnicu po namirnicu. Rekla mi je da žitarice i meso uvedem sa 6 mjeseci.
Frendici je pedijatrica rekla da krene s dohranom s 5mj, al da ponudi prvo voće.
Drugoj frendici je pedijatrica rekla nikako prije 6mj i da prvo ponudi žitarice...

Prije cca 10 godina se dohrana uvodila s navršena 4mj ...
Nemam pojma ko je tu lud, al očito se ni oni nisu sve dogovorili.
Zato sto se nista konkretno ne zna uvijek dodu neka novija istrazivanja koja pokazu da je nesto skroz drugacije nego se mislilo. A ima tu i tisucu teorija. Glavna je ona da ide povrce prvo jer je voce slatko pa da se beba ne navuce na slatko pa nece povrce jer je bljutavo. Meni to ne drzi vodu jer je majcino mlijeko ful slatko tak da vec imaju preferenciju slatkog.
Prije se govorilo da alergeni sto kasnije, sad pak da ih treba sto prije jer ak se uvode ranije puno je manja sansa da se razvije alergija.
Ma najbolje je dati sezonsko i lakse probavljivo i mislim da se nece pogrijesiti.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom