Pogledaj jedan post
Old 29.11.2011., 09:58   #409
To nije točno, jer djeca danas uče više nego ikada, usporedite neke predmete. Na primjer, biologiju za 2. razred sada i prije 4 godine. Zbog glupe mature ubacili su gomile sadržaja kojih prije nije bilo. Knjiga mog sina je pisana kao enciklopedija. Usporedite latinski kakav sam ja učila i ovaj danas. U 2 godine se uči dalako više toga nego prije. DJECA UČE KAO LUDA.
Moja djeca gotovo da ne izlaze, ne piju i ne puše, uglavnom uče. Mlađi je sada pun jedinica i dvojki. Ali kod profesorice iz njemačkog, za koju mi je odmah rekao da izvrsno predaje, ima petice i četvorke. I u tome leži odgovor zašto je znanje djece sve manje. To što uče nije znanje jer znanje se ne baca lopatama u glavu već se ta kuća polako gradi. Zato propadaju na fakultetima.
Naš je obrazovni sustav odraz stanja u društvu. Djeci smo ukrali i budućnost i mladost jer mi nismo učili ovakve idiotarije kakve oni uče.
I da me netko ne bi prozvao da to nije tema, problem je što se na isti način uči i u privatnim i u državnim školama, jedino su kriteriji u privatnim u podrumu, a u državnim na tavanu.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom