Tema: Podjele
Pogledaj jedan post
Old 22.09.2009., 15:27   #11
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post

prvo brate što ti imam reć je da se slažem sa onim što sam prvo pdvukao u tvom postu...to dvoje ne treba odvajati, a mnoge sufije to čine...a ono što sam podvukao...nije u podpunosti istina...sufije imaju jednu veliku kvalitetu...a to je da imaju edeb...da se odgajaju...i ja sam ubijeđen u to da ima ispravnih sufijskih pravaca, ali i onih pogrešnih...brate KObi...ako su brat shady i asad šiti...oni su moja braća sve dotle dok svjedoče u Tewhid (Jedinstvo Allahovo) i istinitost poslanstva Muhammeda s.a.v.s...e tu je problem bio aktivne islamske omladine...što su sve okolo sebe osuđivali a nisu gledali sebe...pa su mržnju naroda na sebe prizvali...a da je Muhammed a.s tako radio...svi bi se razbježali od njega...a ovo zadnje što sam podvukao je Istina što si rekao...ali ja to ne mogu sam...jednom sam probao pa sam podbacio...treba mi neko ko će me povesti na izvor...neko ko zna i osjeća Allaha mnogo više nego ja...ja sam ubjeđen u to da će nam Allah dati pravu Istinu ako Ga za to iskreno zamolimo...brate KObi...nemoj širiti mržnju oko sebe...pokušaj svojom ćudi privući ljude ka Allahu...ja, ti, shady, asad ni bilo koji drugi musliman nije kompetentan da sudi drugom muslimanu...ni da napada...jer mi još dosta toga ne razumijemo...treba reći Allah zna...a mi ne znamo...
Ja volim, i volim da volim. A žao mi što se se družio sa negativcima, egoistima, dok su tako radili. Hvala Allahu, ja imam društvo koje nije takvo, hvala Allahu, koje voli radi Allaha, a i mrzi radi Allaha, koje voli Poslanika, s.a.v.s..

A brate moj, ja sam tu samo u defanzivnom položaju, volim ulemu i umro bih radi jednog alima, jer znam da su oni nasljednici Poslanika, s.a.v.s., a ljubav koji nosim, nosim je prema pravednicima, a moje sažaljenje obuhvata nepravedne. Ne mrzim, i mislim da ne širim mržnju oko sebe, ovi, prema kojima se odnosim otvoreno i grubo, to jako zaslužuju, ništa nije bez razloga.

Allah dao upute i milosti.

Da te podsjetim na zlatno pravilo, islam se ne gleda kroz ljude, to i sam znaš i u tome praviš male greške. Knjige i učenje je bitno, ne manifestacija tog učenja na ljudima koji pogrešno shvataju.

Edit: Griješiš što se bin Baza i Abdulvehaba tiče, nasjeo si na sufijske laži, to odgovorno tvrdim, poznajući (možda malkice više od tebe) situaciju, oni nisu bili takvi i čisti su od toga. Pričaš o mržnji sa prezirom, a rado je nosiš, možda, nenamjerno. Opet kažem, zapreka su grijesi, to muti razum.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline