Pogledaj jedan post
Old 14.01.2013., 09:39   #636
Moje iskustvo: kada sam rodila prvo što je bilo čula sam : stavljaj ga u krevetić, nemoj ga uspavljivati na rukama naviknuti će se...
Mogu reći da me to spavanje dosta opterećivalo, kako, koliko, ako je kraće zašto?
1-3 mj. Nakon nekog vremena maleni je počeo spavati navečer uvijek u 19.30, jedno papanje nakon toga i ujutro bi se budio oko 06.00 kasnije 07.00. Nakon toga bi oko 09.00 zaspao u kolicima tj. vozala bi ga po kući i zaspao bi sat vremena. kasnije opet igra i spavanje u 12.30. ali isključivo u svom krevetu, kolica nije želio, na rukama bi se vrpoljio. legla bi ga i samo ležala na svom krevetu, on bi se malo okretao i zaspao bi na 2 sata. nakon toga bi oko 16.00 išli u šetnju pa bi redovito spavao u kolicima sat i pol. Zapravo sam ga promatrala i radila što mu paše, ali od tog rasporeda stvarno nisam odstupala,nismo nigdje išli u vrijeme spavanja.
Od 4 mj. za ono prvo jutarnje spavanje uspavala bi ga na rukama i prebacila u krevetić, u 12.30. i dalje je spavao u krevetiću a kasnije u šetnji u kolicima, noćno bez problema.
Sa 5 mj. izbacio je noćno hranjenje, a ubrzo i prvo jutarnje spavanje, sa 9.mj. 2 popodnevno spavanje.
To znači sa 9 mj. jedno popodnevno spavanje od 2-3 sata, razlika je što se uspavljivao na rukama a kasnije u krevet, nekad bi se budio nakon sat vremena, podigla bi ga i zagrlila i nastavio bi spavati. Noć od 20.00 - 7.30.
Eto navike su se u spavanju mijenjale, nikad nisam ni pomislila uskratiti mu svoju blizinu (tješilice i sl..),u početku je za neka spavanja želio kolica,kasnije sam krevet, a onda uspavljivanje na rukama... sada sa 3 g. spava dobro, legnem ga, ležim na krevetu dok ne zaspe,ponekad traži da ga držim za ruku, a ponekad da bude na rukama (mazi se ) ... kada sam prestala razmišljati "da se nešto mora" postalo mi je sve puno lakše u svemu.
Svaka knjiga počinje sa: osluškujte potrebe svoje djece... mislim da je to najvažnije, na početku smo zbunjeni i u strahu ali sa vremenom se opustimo i postane lakše. Naravno i mi smo imali faze buđenja (zubići, poneki strah i sl.), mislim da malenom rutina i dosljednost paše baš kao i meni.
nanaM is offline  
Odgovori s citatom