Pogledaj jedan post
Old 28.08.2010., 13:21   #969
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Šta se ti iščuđavaš? Kakve veze ima tehnologija sa programom za knjigovodstvo? Zašto bi program morao biti grafički orijentiran?
a pod kojim OS-om rade?

Da li rade pod Vistom ili 7-com... da li rade na NTFS-u?

U puno slučajeva sam imao prilike vidjet da programi pisani u clipperu neće radit na ničem "novijem" od Win2000...

i kako nebi imala tehnologija veze sa knjigovodstvenim programom? pa nije isto hoće li neki ispis trajati 1 minutu ili 30 minuta... nije isto da li će backup trajati 5 minuta ili 2 sata... nije isto da li će se inventura generirati za 1 minutu ili za 20 minuta... vrijeme je novac, a zastarjeli programi oduzimaju puno vremena...

A glavni problem koji vidim u ne-grafičkoj orjentaciji programa je mogućnost samo jednog aktivnog prozora i stalno ulaženje/izlaženje iz pojedinog modula da bi se npr. provjerilo nešto u drugom modulu...

Npr. u mom programu mogu imat paralelno otvorene sve module koje program nudi i u svima paralelno u real time-u pregledavat i unosit podatke...

to je posebno korisno kod kontrole ispravnosti knjiženja, traženja grešaka i usklađivanja jer su podaci na ekranu... pa se vrlo lako odjednom može tražiti pogreška i u knjizi URA/IRA, saldakonti K/D i glavnoj knjizi... a u starom programu koji sam imao sam bio osuđen na isprintavanje podataka svih evidencija koje sam želio provjerit i onda ručno na stopedeset papira lurkat... vremena se potroši jako puno a da ne spominjem papir i toner...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom