Pogledaj jedan post
Old 21.05.2012., 15:49   #163
Ja sam bio na MR mozga u Čakovcu u medikolu i u Zagrebu u poliklinici Neuron . Po meni razlike u tretmanu nema, po mom osobnom mišljenju (nisam strućnjak) mislim da se pacjenti ne bi trebali zamarati specifikacijama određenog aparata, jer da je neki aparat preslab vjerojatno bi vas specijalista upozorio da ne idete u određenu kliniku sa slabim aparatom....

Dužina snimanja iz mog iskustva ovisi o nalazu tj. onome što ing. radiologije i doktori koji rade snimanje vide na ekranu. Osobno sam radio MRmozga prvi put je trajalo 45-50min, drugi put sam radio MRmozga spektroskopiju to je trajalo cca80min , a treci put kontrolni MR mozga koji je trajao 20min.
Osim u duzini trajanja nikakve razlike u samom postupku nije bilo, jedino što mi je nakon MRspektroskopije i 80min. ležanja utrnula noga :-) .
Poz....

Kaj se tiće cijena MR.... Nema fiksne cijene za MRmozga, MRkičme, MRbilo čega -sve ovisi o snimkama... Ako se na snimkama vidi nesto i doktor procjeni da je potrebno dati kontrast onda to može znatno poskupit pretragu.... Isto tako moj savjet vam je da odete do specijalista i nek vas on pregleda pa ako on procijeni da je potreban MR dat ce vam uputnicu i pretraga ce biti besplatna(uz dopunsko) , ako nemate dopunsko mislim da se onda doplacuje cca300kn ovisno o vrsti snimanja itd....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.05.2012. at 16:18. Reason: spajanje postova
KH5 is offline  
Odgovori s citatom