Pogledaj jedan post
Old 06.02.2010., 20:40   #20
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Samo sam te čekala Vojky na ovoj temi

Profesori pardon nastavnici ili učitelji, imaju autoritet već samim time što su to što jesu, ne trebaju se oni za išta izboriti pred ikim. Oni mogu biti loši i dobri predavači, ali divljanje ili ne-divljanje učenika sasvim sigurno nisu načini kako se to treba vrednovati.
Naravno da se moraju izboriti, kao i svatko drugi. Isti razred kod dva nastavnika zna biti sasvim drugačiji.

Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Tako ja mogu sutra policajcu kad me zaustavi reć, ko te jebe, ne dam ti vozačku i prometnu - prvo mi se moraš izborit za autoritet pa ću te poslušat.
Ti imaš zakonsku obvezu pokazati mu dokumente. Neka se pokuša ponašati kako ne spada i tražiti nešto što nema pravo - da vidiš kako se odmah pita za broj značke. Što do 1990. uglavnom nije ljudima palo na pamet. Drugo društvo, drugi običaji.

Nasilje u razredima je samo posljedica. Treba tražiti i liječiti uzrok.

A što se kažnjavanja tiče - evo mi sada imamo duplo strože kazneno zakondavstvo nego do 1.1.1997. Sigurno se osjećaš puno sigurnije nego 1996.? A u Americi su kazne još i strože - pa je tamo onda najsigurnije?

Uza sve naše društvene i humanističke institute i fakultete nikako da netko pokrene istraživanje i nađe uzroke. Problem ne leži u djeci. To je samo jeftina, populistička priča. Ni država ni društvo se nisu potrudili sagraditi suvremen školski sustav primjeren vremenu. I naravno sa sustavima nadzora i sankcija. Ali i sa produljenim boravkom u jednoj smjeni - kako bi djeca bila popodne s roditeljima. Ovako - svaki drugi tjedan roditelji gotovo i ne vide klince po cijeli dan. I što se može očekivati? Netko s 12-15 godna se probudi sam, cijelo je jutro sam, popodne je u školi, roditelje vidi u najboljem slučaju u 19:30.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom