Pogledaj jedan post
Old 08.06.2004., 17:53   #7
Quote:
margarita kaže:
...ja bih mogla o detaljima do ponoci profesionalna deformacija
Odlicno.
U CRO se sve vise pazi na izolaciju, pa je stolarija (prozori i vrata) sve bolja i bolja. Prozori su pogotovo dobri. Danas se samo ugradjuju "izo" prozori, tj. prozori sa vakuumom izmedju stakala, a neki taj prostor pune i plinom (skuplja varijanta).
Uglavnom, ne brinem se za prozore i vrata.
Spremam se na gradnju kuce (pocinjem pred kraj ljeta) pa me interesira kako da rijesim neke stvari koje ljudi ovdje ne koriste bas previse cesto. Zidati cu sa ciglom od 30 cm, i na to cu staviti stiropor kao izolaciju (vjerojatno 8 cm). Znam da je kamena vuna bolja jer propusta paru, ali je i skuplja. Ukoliko napravim ventiriranje kuce, onda ce mi stiropor biti sasvim OK. To ventiliranje mislim iskoristiti i za hladjenje kuce tijekom ljeta. Zadnjih godina temperature cesto dosizu 34-35 stupnjeva C, pa bi mi trebao klima uredjaj. To mogu izbjeci ukoliko iskoristim ventiliranje kuce. Mislim poloziti cijevi u zemlju i kroz njih propustati zrak iz kuce. Nece biti potrebe za hladiti cijelu kucu, nego samo par prostorija (posto su druge okrenute prema sjeveru).
Znam da ih trebam zatrpati na nekih 1.5 m dubine (iskoristiti cu temelje za to), a sada moram saznati i kolika duzina mi treba te koliki je profil cijevi potreban za taj zadatak.
Sto se tice solarnog grijanja, to takodje mislim napraviti (tj. grijanje vode za tusiranje i pranje),
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom