Tema: Sapuni
Pogledaj jedan post
Old 27.01.2010., 20:08   #154
Curke evo ja mislim da vam mogu pomoći jer radim sapuniće doma ih hobija pa ih poklanjam prijama i mami

uglavnom ja vam nebi preporučila korištenje tih kemikalija profesionalno jer može biti jako opasno, a ovaj moj način zapravo ima isti efekt.

kupite dva baby sapuna u dm. mora biti ili bezbojan ili bijel ,i bezmirisan kakvi su najčešće baby sapuni. to vam je baza za sapun. naribajte ga sitno sa gratakažom (ribež mislim da se tako kaže).
uzmite jednu teču i u drugu stavite taj sapun da se topi na pari. sam sapun je nemoguće istopiti samog pa ja stavim 2 dl tekućine ali postepeno ,prvo malo pa miješam pa opet malo vode i tako do kraja. svakom će se taj sapun fino istopiti ali stvarno treba imati strpljenja....ja mješam onom mješalicom za palačinke sigurno pola sata. možda vam se nije tija sapun topiti jer mu je falilo tekučine...nemojte se bojati stavljati tekučinu jer nikako je nemože biti previše pošto se sapun kuha pa se opet zgusne....ta tekučina može biti neki čaj npr. od lavande ako je sapun od lavande...dodajete samo žličiću eteričnog ulja npr. lavande i može 3 žlice cvjetova od lavande. to se sve umiješa kad je otopljena baza pa nije potrebno više kuhati. po mirisu će te vidjeti dali vam nešto još treba... također ako želite da vam sapun bude u boji onda dodajte boju za domačinstvo. u kalup obavezno staviti onu prozirnu foliju i tek onda ulijeti sapun. staviti u frižider 24 sata da se stvrdne a onda sušiti vani na zraku par dana da izgubi onu mast po sebi i spreman je za uporabu.

ja još volim u bazu staviti i žlicu glicerina tekučeg koji ima blago djelovanje na kožu i kažu da ima vitamina E.

možete bojati sapun i onim što nađete u kuhinji, kakaom stvorite smeđu boju, slatkom paprikom crvenu itd. za piling efekt u završenu bazu umiješajte mekinje ili kukuruznu krupicu.....ima jako puno ideja samo budite kreativni.

također ako vam se sviđaju šareni sapuniči onda npr. napravite bijeli ulijte u kalup i stavite par kapi neke druge boje npr. plave i lagano prstom pomiješajte dok te dobijete one male kružiće.
stvarno je jednostavno, ako nekom treba još pomoći slobodno na pp.
jelena2105 is offline  
Odgovori s citatom