Pogledaj jedan post
Old 10.05.2006., 10:43   #2
Negdje gore sam ti to pisao. Mi smo to sve prolazili prije 6 mjeseci pa možda malo profulam.

Ovako, tjedan dana nakon vjenčanja dođeš u matični ured po vjenčani list. To si par puta fotokopiraš jer će te to često znati tražiti.

Odeš na mUp u starom mjestu stanovanja i odjaviš se. Dat će ti neki kartončić. S time i s vjenčanim listom odeš u MUP u novom mjestu stanovanja i prijaviš trajno prebivalište i popuniš onaj obrazac za osobnu. Naravno, u međuvremenu se slikaš i doneseš im odmah i slikice. Temeljem te potvrde o odjavi i vjenčanim listom čekajući novu osobnu možeš otići na biro za zapošljavanje i odjaviti se i prijaviti na biro koji je nadležan za tvoje nevo mjesto. Prije prijave na "novi" biro za zapošlajvanje moraš do nekog ureda (kod nas je to u Općini BJ tj. Županiji) da ti promjene prezime u radnoj knjižici. Isto se odjaviš u starom HZZO i prijaviš u novome. Oni ti ponište knjižicu i nekih mislim 40 dana čekaš da ti dođe nova zdravstvena knjižica.

Ako želiš mijenjati doktora jer promjeniš npr. grad pa ti se ne isplati ići starom doktoru onda pronađeš novog doktora i on ti popuni neki formular u mislim 3 primjerka. To se ovjeri na HZZO i s jednim primjerkom odeš starom doktoru podići svoj karton. Ginić i stomatologica su ovo s papirima sve obavili sami dok je dr. opće prakse papir dao nama.

Skoro sam zaboravio, vozačku isto moraš mijenjati, doneseš slikicu i staru vozačku i to ti je gotovo odmah. Mislim da se plaća nekih 20kn.
Za domovnicu ne znam, nismo je još trebali pa je nismo ni vadili.

Ne znam za ostale gradove no mi u BJ na sve to skupa nismo potrošili više od 2-3 sata.
Veky is offline  
Odgovori s citatom