Pogledaj jedan post
Old 25.08.2010., 13:23   #67
Quote:
heleny 15 kaže: Pogledaj post
Ovo je istinito.
@miljenka-da to se i meni dogodilo,2 puta sam se tukla u osnovnoj i šta??? jel mi išta bilo?? nije...a oni koji misle da sporove treba rješavat mirnim putem trebalo bi staviti u neku takvu seljačku sredinu pa bi vidjeli...za 5 min.bi zašaketali u nos protivnika.
Ma kakvi mirnim putem, kad te netko počne maltretirati, tu već vidiš da nije razuman i da jedino što shvaća je primjena sile.
Iako puno puta ni to ne pomaže ako ne udariš šakom o stol na vrijeme. Ustvari bi se trebalo postaviti tako da na prvu uvredu odgovoriš šamarom. Samo ne snađe se školsko dijete uvijek i ono je često pod utjecajem roditelja kojima je svijet ružičast i koji misle da dijete izmišlja, ako kaže da ga netko maltretira.

Druga, stvar, profesorima u školi se živo fućka, ako će neko dijete biti maltretirano. Ako i vide da se nekoga maltretira, prave se da ništa nisu vidjeli. U jednom razredu u kojem sam predavala bio je jedan učenik s posebnim potrebama kojega su maltretirali i ismijavali. Ja idem reći profesorici koja je razrednik tom razredu i ona kaže. "Da, obratit ću pažnju na to." I dalje ostane sve po starom. Na kraju sam uzela stvar u svoje ruke i pokazala malo pametnjakovićkama koje su ismijavale dečka. Takvi se na kraju skoro rasplaču kad im pokažeš kako je kad te netko maltretira.
miljenka1975 is offline  
Odgovori s citatom