Tema: anestezija
Pogledaj jedan post
Old 14.05.2005., 23:07   #5
Riječanka, malo sam "terminološki" zahrđao ali mislim da pod "Bier" misliš na RIVA-u tj. regionalnu intravensku anesteziju s postizanjem blijede staze ekstremiteta prije iniciranja anestetika. To dakako nije baš moguće postići za zahvat na ramenu ( jednostavno je previsoko )...Mislio sam na lokalnu infiltraciju lidokainom recimo uz kratkotrajni intravenski diprivan, rapifen ili recimo fentanil a sve bez intubacije i uz disanje na masku...nije to nikakva neuobičajena stvar...i slažem se da je "oranje" najčešće artroskopija.

tonino, ovakav spavanac ti toplo preporučujem...malo si smušen poslije al tvoj dojam je da si tek kratkotrajno zatvorio...
Svaka anestezija kao i sam operativni zahvat su potencijalno opasni, nema 100-tne sigurnosti. Ali ovdje mislim da je nekakva opasnost zbilja mala.
"Bockanje u kičmu" kako kažeš rutinski se provodi u svim našim ustanovama i po meni nosi puno manje rizika nego klasična opća anestezija. Jedino komplikacija koja se u malom postotku zna javiti je glavobolja koja je doista odvratno bolna i vrlo je teško kupirati je lijekovima. One priče o "paralizama" i sl. su priče za malu djecu po mom iskustvu...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom