Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 22:29   #95
Quote:
marleeyna kaže: Pogledaj post
ali ako se ljudi ne vrate onda raste sve veći razdor među Iseljenom Hrvatskom i ovom ovdje. već ovako ima puno problema i predrasuda i s jedne i s druge strane; a jedni bez drugih ne možemo jer smo jedna jedinka.
Vjerujte mi, kad dođe do novca i budžeta svakog pojedinca, stvari poput veze i romantična priča između dijaspore i domovine padaju u vodu unutar nekoliko sekundi.

Ne možete tražiti (država) da se ljudi vrate u RH da bi ih potom ovdje skinuli do gola, osiromašili ih i uzeli im veliki dio onog od čega bi trebali živjeti (nije RH jeftina zemlja, dapače). Ne govorimo mi ovdje o normalnim iznosima, ovo je van svake pameti. Bolje je ljudima ostati gdje jesu, gdje će plaćati umjerene, normalne iznose. Pa zar prvo trebaju doseliti u RH da bi shvatili kako im država "boravi" neprestano s najmanje dvije ruke u njihovim džepovima?

Država ne mari za dijasporom, državi samo treba kapital dijasporaca. Ni manje, ni više. Država ne nudi ni ovim građanima ništa unutar zemlje koji su stalno tu, što bi ona imala ponuditi onima koji će tek doći, iz kojeg već razloga? Samo se traži i uzima, ništa se ne nudi (zauzvrat). Ne budimo naivni po pitanju toga. Tu romantične priče o ujedinjenju dijaspore i matice nemaju mjesta i ne piju vodu, to u biti nema ništa jedno s drugim. RH od samog početka nema program i plan kako vraćati ljude iz inozemstva u RH, tu nema niti interesa niti poticaja, nije toga bilo niti će toga biti u budućnosti. To je zbilja, to su činjenice. Tko tvrdi nešto drugo, taj Vas svjesno laže. Ako ja nešto želim, onda nešto i nudim. Što to nudi RH?

Zadnje uređivanje CommodoreX : 25.02.2013. at 22:43.
CommodoreX is offline  
Odgovori s citatom