Pogledaj jedan post
Old 15.11.2015., 11:44   #42
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Novi parlamentari izbori mogu se raspisati tek šest mjeseci nakon prethodnih.

Međutim, predsjednik republike ne DAJE MANDAT, nego IMENUJE PREDSJEDNIKA VLADE. Kvaka je u tome, da istog trenutka taj postaje predsjednik vlade, iako ne sa svim ovlastima, tehnička vlada, a onda ima 10 dana da prezentira program u Skupštini Republike, pa ako ne prođe, podnosi ostavku - ali predsjednik može opet istog imenovati i to kolik osam shvati obez ograničenja koiiko puta. Kod nas, Kolinda može imenovati Karamarka, ili recimo Petrova, za mandatara, ali u međuvremenu je predsjednik vlade i dalje Zoran Milanović.

LIjevi blok je "sestrinska stranka" Sirize, ALI ZABOGINJE NEMA ŽIVI ZID S TIME NIKAKVE VEZE!!!!!!
Jasno mi je.

Ali ajde nemoj se pjenit. Uspoređujem stranačke programe prema idejama i retorici, i to su bliske retorike. To su stranke posvađane sa stvarnošću, koje misle da pare rastu na drveću. I to im je zajedničko. Bloco de Esquerda je jedna takva stranka, sve te 3 godine što sam živjela u Portugalu jedino što sam čula o njihovim zastupnicima bilo je da postavljaju pitanje vladi "zašto mladi nemaju posla", a nikada nisu ponudili jednu jedinu ideju o kojoj bi se konstruktivno raspravljalo u parlamentu, bez da oni budu samo i isključivo protiv.

Ipak, Antonio Costa je jak igrač i možda bi ih upregnuo, nisam sigurna, ali moguće je.
felicidade is offline  
Odgovori s citatom