Pogledaj jedan post
Old 15.11.2016., 22:13   #4
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Mislim da ti grijanje ne treba, napravi samo dobru izolaciju od stiropora, a kamere ce se dovoljno same zagrijavati.

Kolicina helija ovisi o potrebnom uzgonu. Za svaki m3 (kubik) helija dobijes cca. 1 kg uzgona. Maksimalna kolicina koju smijes upumpati ovisi o konstrukciji balona i visini koju zelis postici. Sto balon ide vise, tlak je manji, balon se vise siri. Svaki balon ima maksimalni promjer na koji se moze prosiriti prije nego pukne. Ako napunis manje helija, balon ce imati vise prostora za sirenje, maksimalna visina koju moze postici ce mu biti visa ali je nosivost manja. Razmisli i o punjenju vodikom umjesto helija, jeftiniji je i daje nesto bolji uzgon. Balon centri naplacuju i do 500kn/m3 helija. Ne znam kolika je cijena iznajmljivanja boca, ali ako ih kupujes obicno su oko 2000-3000kn.

Prije lansiranja provjeri prognozu i vjetrove na vecim visinama. Postoje i simulatori za predikciju kretanja, da ti se ne desi da ti zracne struje izbace balon preko granice ili da zavrsi negdje u minskim poljima, kojih jos po hrvatskoj ima dosta.

Trebao bi i kontaktirati kontrolu zracne plovidbe i najaviti let.
Grijače želim stavit, jer znam da hladnoća skraćuje vijek baterije (a gore će sigurno biti -30°C), tako da nebi tija da mi se kamere ugase prije vrimena. nevirujem da će mi težina biti veća od 2500g. balon ću napuniti toliko da čim vidim da je dovoljno da podigne teret, i možda još malo nadopuniti. Volio bi pustit balon nakon bure, tako da bude sve čisto bez oblaka, tamo negdje oko 4 mjeseca. Već sam našao prediktore kuda i kamo bi se kretao. našao sam i aplikaciju za praćenje aviona. za obavješatvanje ću još malo pogleat. Pušatanje bi bilo sa Brača, tako da bi mi najidealnije bilo da završi u moru, kasnije samo sa gliserom ga pokupit

osim helija ili vodika, mi je problem mjerenje visine.... naravno opet nebih htio puno potrošiti na neke skuplje instrumente
radic16 is offline  
Odgovori s citatom