Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 18:41   #435
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ti si govorio da postoje stvarna i prividna, a nakon toga si stvarno i prividno proglasio identičnim u suštini. Mislim, jasno je da je to što si napisao nelogično, ali što očekuješ da ja dalje u razgovoru činim s tim nelogičnostima, osim da ti skrenem pozornost da je to što si napisao nesuvislo i nelogično?
E pa sad, ne ide to tako. Ja nikada, ni u jednom postu, nisam napisao da postoje stvarna i prividna slobodna volja. Za mene je to nonsens. Ti si taj koji je napisao: "Dokaz postojajna stvarne, a ne prividne 'slobodne volje', bio bi dokaz postojanja nečeg povrh materije/energije..." Ti si, dakle, taj koji je postulirao nekakvu stvarnu nasuprot prividne slobodne volje (prividnu si stavio u navodnike). Ja sam na to odgovorio tako da sam "stvarnu" stavio u navodnike i malo dalje objasnio zašto sam je stavio u navodnike - zato jer ne postoje dvije. Sve što se ponaša kao autonom iz kojeg izviru izbori (na nama nepoznat i nepredvidljiv način) ima pravu, stvarnu, slobodnu volju. Sve jedno radi li se o čovjeku, psu ili sofisticiranom, autonomnom robotu. Možemo govoriti o stupnju složenosti i sofisticiranosti ali to je isto.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom