Pogledaj jedan post
Old 09.10.2017., 19:00   #2859
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ponavljam da pravoslavci po Africi djeluje u dogovoru sa RKC i skoro svim protestanskim crkvama (po mojim saznanjima sem adventista, ali ne isključujem ih potpuno), te da su podijelili teren djelovanja i niko nikome se ne miješa u "posao". i što je takođe interesantno, mediji o tome uglavnom ćute, osim specijaliziranih "vjerskih" medija i portala, koji vole da se hvale njihovim "uspjesima" u africi, poput:
Škola "Sveti Sava" u Johanesburgu, Afrika
Ja pretpostavljam da je pleme etničkih Tutsija (žrtve genocida) pokazalo svojevrsni otpor pokrštavanju, za razliku od naroda Hutu, kod kojih je RKC naišla na "više prihvaćanja". te da je upravo to temeljni razlog za izvršenje zločina genocida. ne znam šta bi drugo bilo razlog?
Hvala ti i na ostalim dielovima tvoga posta koe nisam citirao. Nisam znao da je tamo tolika borba za pastvu.

Što se tiče citiranog dijela, mislio sam i ja ovo što si ti napisao. Ali opet... tamo je sve sama sirotinja. Kako oni mogu doprinijeti ekonomskom održavanju Vatikana. Gladni su i loše obrazovani. Kako možeš od takvih dobivati iole obimnije milodare koji će te dostojno uzdržavat.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom