Pogledaj jedan post
Old 01.02.2007., 11:19   #88
Quote:
zmija6 kaže: Pogledaj post
imam klinca ima 3 godine i jos ne prica ,jedino sto suvislo kaze je tata ,ne necu,ali jednostavno ne govori,ne stvara recenice,krenuli smo na suvag ali smo jos u fazi prikupljanju nalaza.sto se pak tice njega on proizvidi zvukove ali meni nerazumljive i tada izgleda kao da prica,medutim tata je govorio i s godinom i pol al nije se nastavijo razvoj govora.sto se pak tice njegovog razumjevanja svijeta sve zana i sve kuzi kada mu se govori,
pa molimo ako ima neko slican problem ili je imao takve probleme neka savjetuje hvala

Pazi na pretrage BERA (sluh u spavanju), daju djetetu sedativ. I mi imamo sličnih problema i isto djete staro cca 3,5 god. Priča slabo . Nalazi ti u biti ne pokazuju baš ništa. Jedini konkretni nalaz je taj za sluh. Naš je ispao uredu. U biti morati ćete djete vrlo vjerojatno voditi na govorne ili defektološke vježbe, ovisno o slučaju. Ako dobro razumije što mu se govori i ako sluša zahtjeve, onda je situacija malo bolja. No ako ne razumije zahtjeve, e onda je to teži slučaj. Sve u svemu ne očekuj previše od SUVAG-a. Da ne govorimo o totalno lošoj organizaciji. U 21 stoljeću oni nemogu naći katron po prezimenu djeteta!

P.S. Obično se problemi počinju sa problematičnim porodom. A pogotovo jer doktori u nekim slučajevima u rodilištima ne govore sve roditeljima. Vjerojatno ih je frka. Tek kasnije obično saznaš da nije sve išlo previše glatko. Pouka ti je sljedeća. Raditi sa djetetom, ići na vježbe i osloniti se na sebe a ne na doktore.
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom