Pogledaj jedan post
Old 07.02.2003., 08:55   #16
Re: Re: omalovazavanja Muhameda od strane samih muslimana

Quote:
Rima kaže:
Volume 1, Book 5, Number 268:

Narrated Qatada:

Anas bin Malik said, "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, "Had the Prophet the strength for it?" Anas replied, "We used to say that the Prophet was given the strength of thirty (men)." And Sa'id said on the authority of Qatada that Anas had told him about nine wives only (not eleven).

Draga Rima,

Zahvaljujem ti se na PM-u na IB forumu u kojem me obavjestavas o gornjem hadisu (predaji iz zivota islamskog Poslanika Muhameda) i pitas me za misljenje. Bio sam ti spremio odgovor, ali iz nekih "misterioznih" ili pak tehnickih razloga, ne znam, nije mogao proci. Kao da su se sami djavli bili umijesali u internet veze, nikako mi server nije primao PM poslan tebi. No, nije to sad bitno. Ne treba rukja za istjeravanje djavla iz kompjutera.

Sta sam ti rekao u toj poruci?

Ti znas da se meni jako svidja tvoj racionalni pristup islamskim predajama. Ali, mislim da bi tu racionalnost trebala zadrzati do kraja istrazivanja nekog historijskog dokumenta.

Dakle, moras staviti datu predaju u vrijeme i kulturu u kojoj je nastala i pokusati se tamo prenijeti ako mozes. U predislamskom arapskom drustvu, jedan od najveci komplimenata covjeku, koji je mogao biti dat, jeste slavljenje njegova muskost/libido. I danas se time muskarci jako ponose kao i velicinom svoga spolovila. Nista se nije promijenilo u tom smislu do dan danas, ali ne zelim da te izlazem tim elaboracijama.

Dakle, shodno predislamskim vjerovanjima, izabranici Boziji su morali dobiti od Boga ne samo duhovni, nego i specijalni seksualni dar. Tako se ta predislamska tradicija prenijela i u islamsku. Buduci da Islam u svojoj sustini nikad nije imao problema sa ljudskom seksualnoscu i upraznjavanju seksa i sporadi priblizivanja supruznika, a ne samo sporadi produzenja vrste, ovakve predislamske predstave o sveopcoj "obdarenosti" poslanika lako su se mogle prenijeti u islam, pa tako i nisu za cudjenja.

Ja se slazem s tobom da ja iz pristojnosti nepotrebno diskutirati o seksualnom zivotu bilo koga, pa i proroka, ali ljudi su to oduvijek radili. Isus je izuzetak, ali i za Abrahama znamo da je pod stare dane dobio dva sina. Bog ga obdario seksualnom snagom po stare dane. Za Salomona i njegove stotine zena i konkubina da i ne pricam. Bio je sve to izraz drevnog odusevljenja prorocima. Ljudi su im pripisivali ono sto su sami zeljeli sebi od Boga. A ako bi Bog ikome dao, pa dao bi svom miljeniku poslaniku sigurno.

Dakle, Muhamedu su neki pripisali jaku seksualnu moc, cini mi se, zbog toga sto je u svakom slucaju bio smatran Bozijim odabranikom i to je u skladu sa svim judeo-krscanskim tradicijama sa izuzetkom Isusa. Ljudi su to tako ucinili iz pretjerivanja i svoje ljubavi i postovanja prema Muhamedu, kao sto su iz te iste ljubavi i postovanja (neko bi rekao i pretjerivanja) proglasili Isusa Bogom.

Eto ja to tako vidim.

Selam, pozdrav i mir

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom