Pogledaj jedan post
Old 10.02.2013., 23:23   #5701
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi imaš sve moguće preporuke (sjedni 2-3 sata i pročitaj barem zadnjih 100 stranica, ili koristi pretragu da brže pronađeš informacije).

Sve zavisi od toga šta želiš i šta tražiš. U svakom slučaju, Istanbul više nije mjesto kakvim su ga ljudi s Balkana godinama doživljavali - mjesto gdje se može kupiti jeftina, kvalitetna roba. Standard je jako porastao i kvalitetne stvari u Istanbulu su skupe za balkanski džep.

Iako je kineska roba preplavila tržnice, ipak se još uvijek ponegdje može naći dobrog, turskog pamuka, ali ne više po nekadašnjim cijenama. Znači, moraš precizirati šta tačno želiš kupovati, da bismo ti dali informacije gdje to možeš naći.

Lično smatram da je trošiti previše vremena na kupovinu u Istanbulu zaista velika šteta, to je grad iz kojeg se nose uspomene za cio život, jedan od najljepših na svijetu i vrijedi ga doživjeti u punom smislu, ne trošeći dragocjeno vrijeme na stvari koje su dugoročno bezvrijedne.
Slažem se sa ovim, ja sam bio u Istanbulu prije tri i pol godine negdje i već mi se tada činio relativno skup, no to vrijedi za one 'službene' trgovine npr. u Istiklalu i sl. Znam da sam tražio neke knjige i da su one dosta skupe, osobito na engleskom. Majice koje su na ulici 10TL, tamo su bile 15-20TL

Dobrih kebaba se tada našlo za nekih 5-10 TL, čak sam jednom zalutao do neke lokalne birtije di je kebab bio 2,5 TL. Doner, naravno

...sad bi mogao do jutra pisati, puno lijepih sjećanja, tak da svakome preporučam da posjeti Istanbul. I slažem se da se ne isplati vrijeme trošiti na šoping, mnogo je bolje za to vrijeme upoznati grad. Ak ništa drugo, barem šetati, sjesti, pojest kukuruz , pa popit čaj u Gulhane parku, onak na travi... sve u to stvari koje kod nas ne radimo i čovjek se iznenadi kolko su opuštajuće. A kineske gaće možeš i kod nas kupit za 10 kuna
Echoe is offline