Pogledaj jedan post
Old 11.02.2011., 18:58   #467
Zdravo!
Zelim vas sve pozdraviti,jako ste optimisticni sto mi je drago i zelim vam puno, puno snage i uspjeha da uspijete pobijediti MS.
Ja vas citam vec dugo i na kraju sam se i odlucila da se javim i pitam vas ono sto me muci.
Pokusat cu sto krace.
Imam 33 godine,prije 18 godina bila sam ranjena u lijevu ruku.
Tom prilikom su mi bili svi nervi pokidani u njoj pa sam isla na fizikalnu i to je se kolko -tolko poboljsalo.
Prije tri mjeseca ta mi je ruka pocela da trni(ustvari saka, zadnja tri prsta koja su uvijek bila u slabijoj funkciji)
Mislila sam da je to od ranjavanja ali mi se onda to pocelo desavati i sa lijevom rukom isto tri zadnja prsta ( samo po noci).
Cim malo prste pocnem pomjerati to prodje.
Onda sam odlucila otici doktoru opste prakse i on me je uputio neurologu kod kojeg sam zakazana 22.02.
On ce mi raditi EMG,sa iglicama da vidi je li ostecen nerv.
Ja mislim da je nesto vise u pitanju,citala sam dosta i nasla da takve simptome ima i MS.
Prije 4 dana mi je pocela i desna noga po danu da mravinja da bi mi dvije noci isto nakratko utrnula.
U njoj imam to mravinjanje uglavnom stalno.
Strah me je da se ujutro ne probudim i da uopce necu moci na noge.
Da li je neko vec imao pocetne simptome ovakve?
Da li kod MS kada pocnu da trnu ruke ili noge to je non stop tako ili se recimo desava 1-2 po noci ili po danu da utrnu na kratko.
Da li je mravinjanje u nogama isto kod MS?
Inace nista drugo ne primjetim.
Molim vas da mi se javi ko moze i da mi kaze svoje misljenje.
Da li je moguce da je sve to posljedica ranjavanja i da je krenulo od lijeve ruke ili je nesto puno ozbiljnije?
Da li je moguce da je upitanju kicma?
Da li je neko isao na EMG i sta se ustvari tu vidi?

Hvala vam svima i zelim vam sve najbolje
travka1 is offline  
Odgovori s citatom